Microsoft, Windows 10 bilgisayarlarda oyun deneyimini geliştirecek

Microsoft, Windows 10 bilgisayarlarda oyun deneyimini geliştirecek

Güç tasarrufu seçeneklerine benzer şekilde, "Oyun Modu" şeklinde bir seçenek ile karşılaşacağız.

PC platformunun oyun oynamak için en uygun platform olduğunu savunan kullanıcıların can dostu DirectX 12’yi bizlere sunan Windows 10, her geçen gün yenileniyor. Bilgisayarında oyun oynarken bazı takılmalardan veya gecikmelerden şikayetçi olan kullanıcılara çözüm Microsoft’tan gelecek. İşletim sisteminin yeni bir güncellemesiyle birlikte, güç tasarrufu seçeneklerine benzer bir oyun modu seçeneği göreceğiz.

Microsoft Windows 10

WindowsCentral‘a göre kısa bir süre önce sızdırılmış olan 14997 numaralı sürüm ile birlikte tanıtılacak olan bu özellik, şu an için çalışmasa da önümüzdeki günlerde Insider kullanıcılar için kullanılabilir olacak. Microsoft, oyun performansını artıracak olan “Oyun Modu” özelliğini bizlere sunarak işletim sisteminin çekiciliğini artırmayı planlıyor olabilir. Bilmediğimiz nokta ise, bu özelliğin sadece Evrensel Windows Platformu oyunları için mi yoksa bütün oyunlar için mi geçerli olacağı.

Temel olarak donanım üzerindeki yükü azaltıp oyun performansını artırmayı amaçlayan bu mod bellek, CPU ve GPU kullanımlarında sınırlamalar yapacak. Oyun oyun oynarken arka planda çalıştırdığınız uygulamaların daha az performans istemesini sağlayacak olan bu mod ile oyunlarınızı çok daha akıcı hale getirebileceksiniz. Forza Horizon 3 veya Gears of War 4 gibi oyunları bu özellikten faydalanarak oynamak çok daha zevkli olacaktır diye düşünüyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın