Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Talha Şahin, Editör Yazım tarihi: 06.04.2019

Microsoft, en güncel işletim sistemi Windows 10 ile ilgili yeni güncellemeleri sürekli paylaşıyor. Kimi zaman bunlar yüzümüzü güldürürken, kimi zaman da çalışan bilgisayarı bozuyor. Oyun çubuğu da sürekli güncellenen bir eklenti. Microsoft, yeni getireceği güncelleme ile oyun çubuğuna birçok yenilik getirme niyetinde. Şimdiye dek oyuncuların çoğu, Windows 10 oyun çubuğu video ve fotoğraf için kullandı ancak bu güncellemeden sonra bu durum değişecek gibi.

Microsoft Windows 10 oyun çubuğu ile daha çok şey yapabiliyoruz

Oyun oynadığı esnada müzik dinlemeyi birçok oyuncu tercih ediyor. Söz konusu müzik olunca, günümüzde akla tabii ki Spotify geliyor. Zira, en büyük müzik dinleme platformlarından bir tanesi. Gelecek güncelleme ile Spotify sayesinde oyunu müzik eşliğinde oynama imkanımız olacak. Windows 10 oyun çubuğu arayüzü ile oyun esnasında Xbox arkadaş listenize ulaşabilecek ve onlarla rahatça iletişim kurabileceksiniz. Yakaladığınız fotoğraflar ve çektiğiniz videoları aynı anda düzenleme ve paylaşma özelliği de kullanabilir olacak. Ek olarak, özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü ile hangi uygulamaları kullanacağınızı seçebilirsiniz ve istemediklerinizi kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda gizleyebilir veya görünür bir hale getirebilirsiniz.

Microsoft, bu yenilikleri kullanıcılara sunacağı tarihi paylaşmadı. Büyük ihtimalle Nisan 2019 güncellemesi olarak karşımıza çıkmayacaktır. Daha ileri bir zaman için planlanmış bir güncelleme olması muhtemel. Xbox Insider üyeleri ise bu özellikleri çoktan kullanmaya başlamış durumda. Oyun çubuğu bölümüne eklenmesi planlanan bu özelliklerden dolayı oyuncuların, bu oyun çubuğunu daha çekici bulacaklarına ve kullanım oranının artacağına hiç şüphe yok.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.