Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.02.2021

Görünüşe göre Microsoft Türkiye Xbox Game Pass için duyurdukları oyunlara pek göz gezdirmemiş. Bunun sebebi, Xbox Game Pass için duyurulan yeni oyunlar arasında yer alan Elite Dangerous. Microsoft Türkiye tarafından yayımlanan Twitter gönderisinde paylaşılan Xbox Game Pass’a gelen yeni oyunlar arasında Elite Dangerous, Türkiye kısıtlamalı. Yani, Türkiye’de oynanamıyor. Öncelikle, sizi bahsi geçen Twitter gönderisi ile baş başa bırakalım.

Microsoft Türkiye tarafından paylaşılan Xbox Game Pass Twitter gönderisinde Elite Dangerous da var

Twitter gönderisine göre, Xbox Game Pass için başta Elite Dangerous olmak üzere Dirt 5, Superhot Mind Control Delete ve Cricket 19 da bulunuyor. Dirt 5, Superhot Mind Control Delete ve Cricket 19 ile bir sorun yok ama Elite Dangerous’ı Microsoft Store üzerinde arattığınızda, sonuçlar arasında çıkmıyor bile. Türkiye için bölge kısıtlamalı bir oyunun Microsoft Türkiye tarafından paylaşılması biraz kafa karıştırıcı. Zaten Halil Mollaoğlu adındaki Twitter kullanıcısı da Microsoft Store üzerinde bulunamayan bu yapımın görselini paylaşmış.

Eğer bir şekilde olur da Elite Dangerous’ın Microsoft Store sayfasına girmeyi başarırsanız, açıklama kısmına geçmeden önce, “Elite Dangerous Standard Edition şu anda kullanılamıyor.” yazıyor. Microsoft Türkiye ekibinin Twitter sayfasını kim kontrol ediyor bilemiyoruz fakat bu gözden kaçması zor bir durum. Genel olarak Xbox Game Pass için gelmiş olan oyunların paylaşılması yine tamam fakat bölge kısıtlı Elite Dangerous’ın da bu listede olması garip.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.