Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 06.04.2018

Sea of Thieves ile Microsoft Türkiye ekibinin ülkemizdeki oyun fiyatlandırması oldukça tartışılmıştı. Bizler de size güzel bir haber verip, ekibin fiyat indirimi konusunda çalışmaya başladığını belirtmiştik. Bugün ise aldığımız yeni bilgilere göre Microsoft Türkiye ekibinin birinci parti oyunları ülkemizde artık sabit 230 TL fiyat etiketi ile satılacak. Yani; State of Decay 2, Crackdown 3 gibi video oyunlarının çıkış fiyatları daha ucuz olacak. Tabii ki fiyatlandırma sisteminin aktif olması biraz daha uzun sürebilir. Bizler sadece birinci parti oyunlara örnek vermek istedik. İşin öbür tarafında, yani üçüncü parti oyunlarda ise bir fiyat değişikliği olmayacak çünkü bu oyunların fiyatlandırması ile Microsoft Türkiye veya Microsoft ilgilenmiyor.

Microsoft Türkiye

Microsoft Türkiye, bu fiyatlar ile avantajlı konumda olabilir. 

Sizlere vermiş olduğumuz bu haber oldukça sevindirici çünkü Microsoft, bu sayede rakip firmasına karşı güzel bir avantaj elde edebilir. Bildiğiniz üzere, God of War ve Detroit: Become Human gibi yakın gelecekte çıkacak olan oyunlar 209 TL olsa da, Marvel’s Spider-Man gibi yeni duyurulmuş olan oyunlar, en az 300 TL fiyat etiketi ile satılmakta. Buna karşılık satılacak 230 TL değerindeki video oyunları bizce büyük bir avantaj sağlayacaktır Microsoft Türkiye ekibine.

Tüm bunların haricinde, Xbox ve Windows 10 platformunda Xbox Game Pass gibi önemli bir sistem de bulunuyor. Eğer amacınız bu markanın birinci parti oyunlarını oynamak ise, Xbox Game Pass sayesinde aylık 30 lira ödeme yaparak, Sea of Thieves, Crackdown 3 ve State of Decay 3 gibi birinci parti oyunların sahibi olabiliyorsunuz. Evet, bu abonelik sistemi ile oyunlar tamamen sizin olmuyor, sadece ücret ödediğiniz taktirde sizlerin oluyor ama yine de birçok oyuncu bu sistemi bir avantaj olarak görecektir. En azından biz öyle düşünüyoruz. Peki, sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.