Menü
https://leadergamer.com.tr/payday-2-nintendo-switch/
Microsoft , Steam 13 Nisan 2017 10:28

Şimdi Microsoft da Steam tarzında geri ödeme sistemine geçiyor

Bir oyun aldınız ve memnun kalmadınız mı? Paranızı geri almak çok kolay olacak.


PlayStation Store, Microsoft Store ve Steam, oyuncuların oyun almak için kullandığı en popüler marketler. Tabii oyuncular, oyun aldıkları bu marketlerden rahat oyun alabilmeyi ister, rahat oynayabilmeyi ister ve eğer memnun kalmazlarsa bu oyundan, rahat geri iade edebilmek ister. Şu an bu üç noktayı da en iyi şekilde uygulayan tek bir mağaza var. O da Steam. Steam üzerinde oyunları iade edebilmek sadece birkaç tıka bakıyor ve sonucunda da, 2-3 gün içerisinde paranızı geri alıyorsunuz. Fakat aynı şey ne yazık ki PlayStation Store ve Xbox Store için geçerli değil. Bu iki mağazada da geri iade alabilmek zaman zaman zor olabiliyor. Daha doğrusu, olabiliyordu.

Şimdi Microsoft da Steam tarzında geri ödeme sistemine geçiyor

Xbox One kullanıcılarından gelen yeni raporlara göre, şu an Microsoft, dijital oyun alımlarında Steam benzeri bir geri iade sistemini test ediyor ve bu sistem şu an alfa sürecinde. Bu yüzden de doğal olarak Insider kullanıcılarına açık. Yani standart oyuncular şu an bu özelliği kullanamıyor. Microsoft ise bu konuda, “Müşteri deneyimini sürekli olarak iyileştirmek için Insider programımızı düzenli olarak güncelliyoruz. Bugün ise kendi kendine geri iade alabilen bir sistemi sürdük Insider kullanıcılarına. Sınırlı sayıdaki kullanıcıların kullanabildiği bu sistem hakkında şu an daha fazla söyleyebileceğimiz bir şey yok.” diyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Kaan GEZER Editör