Microsoft ve Sony, iPhone gibi her sene konsol yapmaya başlayacak

Microsoft ve Sony, iPhone gibi her sene konsol yapmaya başlayacak

Yazılım geliştiricisi olan Stardock Corporation kurucusu diyor bunları.

PlayStation 4 Pro ve Project Scorpio ile Sony ve Microsoft, konsolların ömrünü bu nesilde oldukça kısalttı. Genelde 6 ile 8 sene arasında değişen konsol nesilleri, 8. nesil konsollar ile 4 sene olarak gördük. Öyle ki, PlayStation 4 çıktıktan 4-5 sene sonra çıktı PlayStation 4 Pro. Evet, bu konsol tamamen bir nesil atlatmadı piyasada fakat yine de birçok oyuncu tedirgin oldu. Tabii bu Sony cephesi için geçerli. Microsoft cephesinde durumlar daha farklı çünkü bu ekip, Project Scorpio ile nesil atlatmayı planlıyor. Yani bu konsolun eş değeri PlayStation 5 olarak görünüyor. Sanırım bu şekilde daha kolay anlatabilirdik. Yazılım geliştiricisi olan Stardock Corporation kurucusu da bu konudan rahatsız olmuş olacak ki, kendisi bazı açıklamalar yaptı ve, “Microsoft ve Sony, iPhone gibi her sene konsol yapmaya başlayacak” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Microsoft ve Sony, iPhone gibi her sene konsol yapmaya başlayacak

GamingBolt ekibi, Stardock Corporation şirketinin CEO koltuğunda oturan Brad Wardell ile bir röportaj gerçekleştirdi ve Brad Wardell, “Bilemiyorum. Bence 4K çözünürlük oldukça yaygın olmaya başlıyor ama şirketler bu çözünürlüğe önem vermeye başladı zaman, hiç kimse bu kadar yaygın bir durum olacağını düşünmemişti bunun. Fakat 4K dışında ilgi çekici, merakla beklenen başka şeylerde var. Mesela HDR teknolojisi oldukça büyük bir olay olacak. Herkes donanımı iyileştirirken bu teknolojiyi isteyecektir.” dedi bu röportaj sırasında.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Brad Wardell, sözlerine, “HDR destekli cihazlara şu sıralar herkes sahip değil ama sadece 1-2 sene sonra, bu teknoloji de oldukça yaygın olacak. Bu yüzden Sony ve Microsoft, donanımlarını sürekli olarak güncellemek isteyecektir, aynı iPhone gibi. Ardından da durum, Apple stratejisini aldıracak. Yeni çıkan cihaz, bir öncekini gölgede bırakacak ve kullanıcılar, en yeni modeli almak zorunda hissedecekler. PlayStation ve Xbox markaları ile de bunu göreceğiz.” şeklinde devam etti.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.