Microsoft, Sea of Thieves ile Guinness Dünya Rekorları’na girmeye çalışacak

Microsoft, Sea of Thieves ile Guinness Dünya Rekorları’na girmeye çalışacak

Acaba Microsoft, istediği rekoru kırıp, Guinness Dünya Rekorları'na girebilecek mi?

20 Mart 2018 tarihinde Windows 10 destekli PC platformları ve Xbox One ailesindeki tüm konsollar için çıkışını gerçekleştirecek olan Sea of Thieves, Microsoft ekibini Guinness Dünya Rekorları’na sokacak. Daha doğrusu, bu video oyununun çıkışının kutlanması adına böyle bir rekor denemesi yapılacak. Peki, nasıl bir rekor olacak bu? Microsoft ekibinden gelen açıklamalara göre, öncelikle bu rekor girişiminin adı Sea of Thieves Human Cannonball Launch olacak. Bugün gerçekleşecek bu rekor girişiminde, Greatest Distance Travelled as a Human Cannonball isimli rekor kırılmaya çalışılacak. Yani bir insan, güllenin içine girilecek ve fırlatılacak. İnsan, en uzağa uçmaya çalışacak bu yol ile.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sea of Thieves

Microsoft, Sea of Thieves için güzel reklam yapıyor.

Peki, neden Microsoft, Sea of Thieves ile böyle bir şey yapıyor? Çünkü oyunun içerisindeki gemilerin içerisindeki güllelerin içerisine oyuncular girebiliyor ve oyuncular, kendilerini adalara veya diğer gemilere fırlatabiliyor. Yani oyun içerisindeki bir mekaniğe bu rekor girişimi ile gönderme yapılıyor aslında. Ayrıca, bu rekor girişimi David “The Bullet” Smith tarafından kırılmaya çalışılacak. David “The Bullet” Smith, 5443.104 kilo ağırlığındaki Xbox Pirate Blaster güllesinin içerisine girecek ve o şekilde fırlatılacak. Xbox Pirate Blaster, 10.3632 metre uzunluğunda bir gülle.

Dileyen oyuncular bu rekor girişimini canlı olarak da izleyebilecek. Microsoft ekibinin söylediğine göre bu rekor girişimi, Mixer Xbox kanalı üzerinden canlı olarak yayımlanacak. Eğer bu tip rekorlar size göre değilse, yazımızın başında da dediğimiz gibi oyun çok yakında çıkacak. 20 Mart 2018 tarihinde tüm oyuncular oyuna girip, aynı aksiyonu oyun içerisinde de gerçekleştirebilecek. Bakalım ekip, bu oyunu ne kadar başarılı bir şekilde piyasaya sürecek?


Sea of Thieves
Sea of Thieves inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.