Microsoft, iptal edilen Scalebound telif hakkını yeniledi

Microsoft, iptal edilen Scalebound telif hakkını yeniledi

Scalebound geri mi dönüyor?

E3 2014 esnasında Platinum Games tarafından geliştirilen bir yapım olan Scalebound duyurulmuştu. Fakat, bulunduğumuz 2017 yılının başlarında Microsoft tarafından yapımın iptal edildiği söylenmişti. 4 yıllık geliştirmenin ardından Xbox‘ın öne çıkan ismi Phil Spencer, “Risk almak zorunda olduğumuzu biliyorum.” diyerek duruma yorumunu yapmıştı. Oyun hakkında bütün umutlar tükenmişti, ama SomosXbox tarafından yapılan bir habere göre, Scalebound‘un telif hakları yenilendi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Microsoft Scalebound

Scalebound‘un telif haklarının Microsoft tarafından yenilenmiş olması, oyunu takip eden ve bekleyen oyuncuları umutlandırdı tekrardan. Birçok kişi oyunun geliştirilmesinin devam ettiğini düşünmeye başladı. Hatta Twitter‘daki içeriden bilgiye sahip olduğunu iddia eden bir kullanıcı, “Geliştirmeler devam ediyor. Önemli bir Microsoft ekibine emanet ve bu ekip tarafından yönetiliyor.” dedi.

Microsoft tarafından iptal edildiği duyurulan oyunun telif haklarının yenilenmiş olması, bize göre de oyunun geliştirme aşamasının devam ettiği anlamına geliyor. Fakat belli de olmaz, oyun çıkmayabilir, şirket sadece telif hakkını elinde tutmak istiyor olabilir. Tabii, böylesi bir ihtimal gerçekten çok düşük, ama yine de mümkün. Biz en iyisi hafif hafif umutlanalım, ama çok da kendimizden geçmeyelim ve kötü haberlere hazırlıklı olalım.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.