Microsoft, bir Reddit kullanıcısının PlayerUnknown’s Battlegrounds reklam fikrini çaldı

Microsoft, bir Reddit kullanıcısının PlayerUnknown’s Battlegrounds reklam fikrini çaldı

Ardından da bu reklam kaldırıldı ama olay gerçekten çok ilginç.

PlayerUnknown’s Battlegrounds oldukça popüler bir video oyunu. Ayrıca bu oyun geçtiğimiz haftalarda da Xbox One için çıkışını gerçekleştirdi. Oyunun Xbox One sürümündeki reklam işleri ile de direkt olarak Microsoft ilgileniyor ama bu pek de olumlu bir sonuca yol açmış gibi görünmüyor. Çünkü Microsoft, bayağı açık bir şekilde, bir Reddit kullanıcısı tarafından oluşturulmuş reklam fikrini çaldı. Bu hırsızlık fark edilince Microsoft ekibi PUBG reklamını kaldırdı, ardından da özür diledi. Fakat tüm bunlar, bu durumun yaşanmış olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Microsoft, bir Reddit kullanıcısının PUBG reklam fikrini çaldı

Sizlerin de hemen yukarıdaki görsellerden görebileceği gibi, öncelikle bir Reddit kullanıcısı, Reddit üzerinde, tasarlamış olduğu PlayerUnknown’s Battlegrounds reklam tasarımını gösteriyor. Bu reklam tasarımının gösterilmesinden sonra da Microsoft, oldukça benzer bir tasarım ile reklam çalışmalarını başlatıyor. Tabii ki bu reklam çalışmalarının başlaması ile de Reddit kullanıcıları ayaklanıyor. Xbox markasının patronlarından olan Major Nelson ise direkt olarak bahsettiğimiz orijinal tasarımın Reddit sayfasını ziyaret ederek, özür mesajını yayımlıyor.

Major Nelson bu mesajda, “Merhaba arkadaşlar, bilmeniz için söylüyorum, şu an bu konuyu inceliyoruz. Bu inceleme sırasında da tüm resmi kanallarımızdan bahsi geçen reklamı kaldırdık. Eğer yeni detaylar öğrenirsem veya konu hakkında bir gelişme yaşanırsa sizleri mutlaka bilgilendireceğim.” diyor. Bakalım PUBG hakkında önümüzdeki günlerde neler yaşanacak?

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.