Microsoft, Build 2017 sırasında Project Scorpio arayüzünü göstermiş olabilir

Microsoft, Build 2017 sırasında Project Scorpio arayüzünü göstermiş olabilir

Yeni Windows arayüzü ve değişen Windows Mağaza ile birlikte ortaya çıktı.

Windows 8’den beri kullanıcıların karşısında olan Metro arayüzü, ilk günlerdeki heyecanını son zamanlarda kaybetmişti. Anlaşılan Microsoft bu eskiyen arayüzü yenilemek yerine, tamamen günümüz trendlerine uygun yeni bir arayüz yaratmayı düşünmüş. Build 2017 etkinliğinde tanıtılan “Fluent Design” ile birlikte, Windows 10 yepyeni bir tasarıma kavuşacak. Bizim şu anda ilgimizi çeken ise, Windows 10’un tasarımı değil Project Scorpio arayüzünün de gösterilmiş olması. Tanıtım videosunun içerisinde 2 saniyeliğine Forza Horizon 3 ve Xbox menüsünü görüyoruz, ancak görmeye alışmadığımız bir şekilde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Microsoft Project Scorpio

Hemen yukarıdaki görselden de inceleyebileceğiniz gibi, oyun içi menü günümüz tasarım trendlerine uygun hale getirilmiş. Derinlik algısı, materyal tasarım ve sadelik üstüne kurulu olan “Fluent Design“, sadece PC kullanıcılarını değil Xbox oyuncularını da memnun edecek gibi duruyor. NeoGAF kullanıcılarından bazılarına göre, bu arayüz Microsoft’un HDR teknolojisini her yerde kullanmaya başlaması için ideal.

Tabii ki bu arayüzün hangi konsol veya konsollar için kullanılacağını bilmiyoruz, ancak Project Scorpio arayüzünün buna benzeyeceği kesin. Microsoft’un Xbox One konsollarına da böyle bir arayüz sunması, kullanıcıları bir hayli mutlu edecektir. Gerçeği öğrenmek için ise, Eylül 2017’deki Sonbahar Creators Güncellemesi’ni veya Project Scorpio konsolunun çıkışını beklememiz gerekiyor. Dilerseniz hemen aşağıdaki GIF’i inceleyerek daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Microsoft Project Scorpio

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.