Microsoft, 9 yaşındaki bir oyuncuya Noel hediyesi gönderdi

Microsoft, 9 yaşındaki bir oyuncuya Noel hediyesi gönderdi

Çünkü bu oyuncu, biriktirdiği para ile önemli bir yardımda bulundu.

Video oyunlarının sebep olduğu düşünülen kötü haberler, son günlerde ülkemizde de sıklıkla gündeme geliyor. Oyunlardan etkilenerek başka insanlara veya doğrudan kendisine zarar veren kişilere dair yapılan haberlerle, video oyunları hakkında kötü bir imaj yaratılmış durumda. Bu haberimizdeyse, özellikle oyun severlerin, oyunları eğlence ve güzel vakit geçirme aracı olarak kullananların kalbine dokunacak bir hikaye mevcut. Microsoft, 9 yaşındaki bir oyuncuya Noel hediyesi gönderdi. Çünkü bu oyuncu, biriktirdiği para ile önemli bir yardımda bulundu.

Microsoft, 9 yaşındaki bir oyuncuya Noel hediyesi gönderdi

Büyük annesi, 9 yaşındaki torununa, Noel hediyesi olarak Xbox One konsolu alacağını söylüyor. Her çocuk gibi heyecanlanıyor ve seviniyor tabii ki torun Mikah Frye. Ancak bir süre sonra soğuk havada, sokakta yaşayan evsiz insanlarla karşılaşıyorlar. Büyük annesi, isterse gördükleri evsiz insanlar için battaniye alabileceklerini belirtirken torununa iki seçenek sunuyor. Ya 300 dolar değerindeki oyun konsolunu alacaklar, ya da o 300 doların tamamıyla battaniye alıp, soğukta üşümekte olan insanlara dağıtacaklar. Küçük Mikah Frye tereddüt etmeden ikinci seçeneği seçiyor ve insanlara yardım etmek istiyor. Buna karşılık 10 dolardan 30 tane battaniye alıp, yardıma muhtaç kişilere dağıtıyorlar. Yardımsever ufaklığın verdiği kararda bir süre evsiz kalmalarının da etkisi oluyor. Bu küçük oyuncu, ailesinin yaşadığı sorundan ötürü yakın geçmişte, birkaç hafta boyunca sokaklarda kalmıştı, bu durum da evsiz insanları anlamalarında etkili oldu. Küçük kalbi, kendi eğlencesinden vazgeçerek, daha çok insanı mutlu etmeyi tercih etmesini sağlıyor.

Yaşadığı zorlukları unutmayan çocuğun güzel davranışı bir kaç yerel haber kanalının ilgisini çekmiş ve haber yayımlandığında ilgi çekti. Yaşanan olaya pek çok insan gibi duygulanan yakınlardaki bir Microsoft mağazası ise küçük çocuğun yaptığı iyiliği karşılıksız bırakmak istemediler ve ona Xbox One S hediye ederek sürpriz yaptılar. Dünyada türlü kötülük ve zorluklar olsa da güzellikler, güzellikleri doğuruyor… 9 yaşındaki güzel yürekli çocuğa Xbox One S konsolunun hediye edilme törenini aşağıdaki videodan seyredebilirsiniz.

 

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın