Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.06.2020

Microsoft ekibi tarafından verilen bilgilere göre, Mixer plaformu kapatılıyor. Dahası da, Facebook Gaming ile partnerlik yaptılar. Bunun da anlamı, Ninja ve Shroud gibi büyük yayıncılar artık tekrardan Twitch’e dönme özgürlüğüne sahipler.

Microsoft ekibi, Mixer adındaki yayın platformlarını yükseltmek amacıyla Ninja ve Shroud gibi önemli yayıncılara iyi paralar ödeyerek platformlarına getirmişlerdi. Bu adımları aslında her ne kadar ilk bakışta doğru gibi görülse de, yanlış bir adımdı.

Bir anda büyük bir kitleyi çekebilmeyi sağlıyor gibi görünse de işler öyle olmuyor elbette. Çünkü büyük çarkların çalışabilmesi için orta boy ve küçük çarkların çalışması gerekli. Sadece büyük çarklarla düzgün bir sistem oturmuyor.

Zaten Mixer platormunun kapatılması konusunda yapılan açıklamalar da izleyici miktarı ile ilgili oldu genel olarak. Yanlış stratejileri yüzünden büyük bir yatırımın resmen çöpe gitmesi üzücü bir durum. Umarız ki Facebook Gaming ile yaptıkları partnerlik kendilerine getirir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.