Microsoft malum Tweetler hakkında açıklamada bulundu

Microsoft malum Tweetler hakkında açıklamada bulundu

Microsoft geçte olsa özür diledi.

Dün yayınladığımız haberde Adam Orth‘un şaşırtıcı tweetlerini sizlerle paylaşmıştık. Oyuncuları şoka sokan tweetler için Microsoft cephesinden beklenen açıklama geldi.

Microsoft-Building“Geçen günlerde Twitter üzerinden bir çalışanımız tarafından yapılan uygunsuz yorumlar için özür dileriz” diyerek oyuncuların gönlünü almaya çalışan Microsoft; “Söz konusu olan kişi Microsoft firmasının sözcüsü değildir ve bu insanın kişisel görüşleri ürünlerimize yaklaşımımızı ve sadık müşterilerimiz ile kurduğumuz doğrudan kontağı yansıtmaz” diyerek Orth’un yaptığı açıklamaların kendileri ile bağı olmadığını kamuoyuna bildirdi.

Açıklama; “Bu olaydan darılan herkesten gerçekten özür dileriz. Ancak ürün yol haritamız hakkında hiçbir resmi açıklama yapmadığımızı ve bu konu hakkında daha fazla yorum yapmayacağımızı bildirmek isteriz” şeklinde son buldu.

Bu açıklamalar birçok kişinin aşağılayıcı bulduğu tweetlerin yarasına merhem olur mu bilemeyiz ama Microsoft’un açıklamasında konsolun daimi çevrim içi bağlantı gerektirmesini reddetmediğini de siz okuyucularımıza hatırlatmak  isteriz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın