Menü
https://leadergamer.com.tr/steam-yaz-indirimleri-2017-tarihi/
Horizon: Zero Dawn , Microsoft 19 Haziran 2017 16:55

Microsoft, Horizon: Zero Dawn benzeri bir oyun yapmaya başlıyor

Sony ekibinin bu tarz bir oyun ile elde etmiş olduğu başarı, Microsoft cephesinin de ilgisini çekti.


G3D şirketi, genelde birçok farklı işveren ile çalışır. Activision, Sony ve Microsoft gibi işverenler ile daha önce çalışmış olan bu G3D şirketi, genelde geliştirici ekiplere, çalışanlar arar. G3D şirketinden olan Sandor Roberts ise 2 ay önce, bir çevre tasarımcısı aramaya başladı. Microsoft ekibi için bu çalışanı arayan Sandor Roberts, iş ilanı detaylarında, bu çalışacak olan kişinin AAA, yeni nesil bir oyun projesine katılacağını belirtti ve bu projenin, Horizon: Zero Dawn benzeri bir yapıya olduğunu yazdı. Bu durumda, açıkça söyleyebiliriz ki, Sony ekibinin Horizon Zero Dawn ile elde etmiş olduğu başarı, Microsoft cephesinin de ilgisini çekti.

Microsoft, Horizon Zero Dawn

Yayımlanmış olan iş ilanının 2 ay önce yayımlandığını göz önünde bulundurursak, bahsedilen proje şu sıralarda geliştirilmeye başlanmış olabilir. Bu da bizleri, Gamescom 2017 veya E3 2018 etkinlikleri için heyecanlandırıyor. Belli ki proje, E3 2017 etkinliğine yetişmemiş. Muhtemelen Gamescom 2017 etkinliği için de yetişmeyecektir fakat E3 2018 sırasında, mutlaka bu Horizon: Zero Dawn benzeri oyunu görebileceğimizi düşünüyoruz. Ayrıca, bu konuda sizlerin de yorumunu çok merak ediyoruz. Sizce, bu tip bir açık dünya oyunu, PC ve Xbox konsolları için ne kadar iyi olur?

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Güncelleme

Haberimizde bahsettiğimiz Sandor Roberts, İngiltere temelli bir işveren ve bu da bizlere, Rare ve Playgrounds geliştirici ekiplerinin bu oyunu geliştiriyor olabileceğini gösteriyor olabilir. Hatırlayacağınız üzere, daha önce sizlerle bir haber paylaşmıştık ve bu haberimizde, Playgrounds ekibinin bir açık dünya-aksiyon oyunu üzerinde çalıştığını belirtmiştik. En son Forza Horizon 3 oyunu ile karşımıza çıkan Playgrounds, belki de Horizon Zero Dawn benzeri oyunu geliştiren geliştirici ekip olabilir.

Kaan GEZER Editör