Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Yeni raporlara göre Microsoft, EA şirketini satın almaya hazırlanıyor

Yeni raporlara göre Microsoft, EA şirketini satın almaya hazırlanıyor

Eğer böyle bir şey gerçekleşirse, neler olur tahmin bile edemiyoruz.

Microsoft ve EA, zaman zaman birlikte çalışmışlardı. Polygon ekibi tarafından ortaya atılan yeni raporlar ise, bu ikilinin arasında daha büyük bir durum olduğunu bizlere gösteriyor olabilir. Çünkü ortaya çıkan yeni raporlara göre Microsoft ekibi, EA şirketini satın almaya hazırlanıyor. Şimdilik bu konu hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor ama Polygon ekibinin oldukça güvenilir ve Xbox markasının oluşturucularına yakın olan kaynakları, ortaya böyle bir durum olduğunu söylüyor. Ayrıca aynı kaynaklar, Microsoft şirketindeki pozisyon değişikliklerinin de bu konu ile alakalı olduğunu belirtiyor.

Yeni raporlara göre Microsoft, EA şirketini satın almaya hazırlanıyor

Pozisyon değişikliklerine örnek verecek olursak, aslında verebileceğimiz en önemli örnek Phil Spencer olacaktır. Phil Spencer, geçtiğimiz sonbahar aylarında video oyunu departmanının başkan yardımcısı pozisyonuna getirilmişti. Microsoft şirketi içerisinde dönen bazı durumlar bir yana, EA ekibi de pek iyi bir 2017 geçirdi diyemeyiz ve bu yüzden şirket, bu anı doğru bir an olarak görüyor olabilir. Hatırlayacak olursanız, Microsoft en son 2014 yılında Minecraft geliştiricisi olan Mojang ekibini satın almıştı. 2014 senesinden beri, bu kadar büyük bir satın alım göremedik. EA bu durumu değiştirebilir.

Tüm bunların haricinde Polygon ekibi, Valve ile PUBG Corp. arasında da bazı mevzuların olduğunu söylüyor ama kendileri bu konuda herhangi bir detay vermedi. Belki de Valve ekibi de PUBG Corp. şirketini satın almaya hazırlanıyordur. Belki de direkt olarak PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu üzerinden bir adım atılacaktır, bilemiyoruz ne yazık ki. Bakalım önümüzdeki haftalarda, belki de aylarda bu konular hakkında nasıl gelişmeler yaşanacak?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın