Microsoft, E3 2018 için kendisine ait bir mekan ayarladı

Microsoft, E3 2018 için kendisine ait bir mekan ayarladı

Microsoft Theater, E3 2018 dönemindeki tüm gelişmelerin ve tüm etkinliklerin kalbi olacak.

Her sene oyuncuları heyecanlandıran bir etkinlik olan E3, bu sene de karşımıza çıkacak. EA, Sony, Ubisoft, Activision ve Microsoft gibi dev ekipler, bu etkinliğe katılacak ve yepyeni duyurular yapacak. Microsoft ekibinin yaptığı yeni bir duyuruya göre ise ekip, E3 2018 etkinliğinde kendisini bir adım ileri taşımaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamalara göre Entertainment Software Association ve E3 organizatörleri ile bir iş birliği gerçekleştirildi. Bu iş birliği sonucunda ise Microsoft Theater duyuruldu. Bu mekan, Los Angeles’ın tam kalbinde olacak ve herkes kolayca bu mekana gidebilecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Microsoft, E3 2018 için kendisine ait bir mekan ayarladı

Microsoft artık 2 farklı alandan E3 2018 etkinliğine katılacak.

Bahsettiğimiz bu mekan, Xbox FanFest aktivitelerinin ve Xbox E3 2018 Briefing etkinliğinin yuvası olacak. Ayrıca mekan içerisinde oyunlar da katılımcılara oynatılacak. Anlaşılan o ki, ekip artık Sony, Ubisoft ve Nintendo gibi ekiplerle birlikte sunum yapmayacak. Daha önce EA ekibi de diğer tüm şirketler gibi etkinliğe katılıyordu. EA, birkaç sene önce EA Play etkinliğini duyurmuştu. Bu etkinlik, E3 2018 öncesinde, 10 Haziran 2018 ile 12 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştiriliyordu. Şimdi de görüyoruz ki aynı kervana Microsoft ekibi de katıldı. Buna rağmen, şirketin etkinlik tarihini pek anlayamadık. Çünkü açıklamalara göre Xbox E3 2018 Briefing, 10 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek. Aynı tarihte EA Play 2018 de gerçekleşecek. Bize soracaksanız, bu pek güzel bir adım değil.

Tüm bunlara rağmen ekip, Los Angeles Convention Center alanını da tamamen boş bırakmış değil. Ekibin açıklamalarına göre Los Angeles Convention Center içerisinde de Microsoft’u temsil eden bir Mixer alanı bulunacak. Mixer, Twitch benzeri bir canlı yayın servisi. Bu servis, tahmin edebileceğiniz gibi Microsoft ekibi tarafından hayata geçirildi. Ekip, anlaşılan 2 farklı alan üzerinden E3 2018 etkinliğini yönetecek. Anlaşılan o ki, ekip E3 2018 için işleri ciddi anlamda büyütüyor. Bakalım E3 2018 yaklaştığında bu konu hakkında daha fazla detay öğrenebilecek miyiz?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.