Microsoft cephesinde olaylar karıştı

Microsoft cephesinde olaylar karıştı

Twitter'dan yapılan açıklamalar gündeme bomba gibi düştü.

Microsoft‘ta kreatif direktör olarak çalışan Adam Orth attığı tweetler ile oyun dünyasını salladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Xbox-360Yeni Xbox‘ın sürekli internet bağlantısı gerektirmesinin abartılmaması gerektiğini savunan Orth, takipçilerinden birine verdiği cevapla herkesi şaşırttı.

Manveer Heir adındaki takipçinin “SimCity ve Diablo 3’ün yaşadığı problemlerden ders almadınız mı? İnternet bağlantısı kopabilen bir şey” diye sormasının üzerine Orth “Elektrik bağlantısı da kopabilen bir şey” diye yanıt verdi. Devamında ise Manveer Heir “Siz LA, SF, Seattle gibi bağlantının düzenli olduğu yerlerde yaşıyor olabilirsiniz. Bir de WI ve VA gibi yerlerde yaşamayı deneyin” demesi üzerine Orth alaycı bir sözcük öbeği ile “Niye oralarda yaşayayım ki?” diye cevap vermesi bütün oyuncuları şoka soktu.

Bunun ile yetinmeyen Orth alaycı tweetlerine devam etti. “Telefon bağlantım kopuyor diye telefon da almamalıyım”, “Elektrik gidiyor diye elektrikli süpürge de almamalıyım” gibi tweetler ile oyun dünyasını daha da şaşırtan Orth en sonunda özür diledi ve Manveer Heir ile arasındaki diyaloğu günlük bir fikir çatışması olarak  açıkladı.

Gelen tepkilerden rahatsız olduğunu düşündüğümüz Adam Orth bu olaylardan sora tweetlerini korumaya aldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Diğer bir yandan Microsoft’un ürünlerden sorumlu müdürü Aaron Greenberg resmi Twitter hesabından Orth’u tanımadığını iddia etti.

İşte Aaron Greenberg ve Adam Orth’un o tweetleri;

 

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.