Menü
https://leadergamer.com.tr/20-dakika-assassins-creed-origins-videosu/
Michael Pachter , Playstation 5 , Popüler 7 Temmuz 2017 12:20

Michael Pachter: “PlayStation 5, 2019 veya 2020 senesinde çıkacak.”

Ayrıca bu analiste göre, PlayStation 4 ile PlayStation 4 Pro arasındaki fark, PlayStation 4 Pro ile PlayStation 5 arasındaki fark ile aynı olacak.


Sony ve PlayStation markası hakkında sürekli yeni açıklamalarda bulunan ünlü analist Michael Pachter, yine PlayStation 5 hakkında bir açıklamada bulundu. Bu ünlü analistin düşüncelerine göre PlayStation 5, 2019 veya 2020 senesinde piyasaya sürülecek. Ayrıca PlayStation 4 ile PlayStation 4 Pro arasındaki fark, PlayStation 4 Pro ile PlayStation 5 arasındaki fark ile aynı olacak. Yani Sony, yeni bir konsol için tam bir adım değil, PlayStation 4 Pro ile yaptığı gibi, yarım bir adım atacak. Son olarak, yine aynı kişinin açıklamalarına göre PlayStation 5 ile PlayStation 4 Pro arasında bir uyumluluk olacak. Yani oyuncular, PlayStation 5 üzerinden PlayStation 4 Pro oyunlarını oynayabilecekler. Dilerseniz tüm bu konular hakkındaki açıklamalara haberimizin devamından göz atabilirsiniz.

Michael Pachter: "PlayStation 5, 2019 veya 2020 senesinde çıkacak."

Michael Pachter, “Shawn’ı gerçekten çok seviyorum ve kimseyi yanıltmayacağından da eminim. Teknik bir açıdan bakarsak PlayStation 4 Pro, PlayStation 4 konsolundan çok daha iyi. Bu, bana soracak olursanız PlayStation 5 konsoluna doğru atılan yarım bir adım. Bana soracak olursanız, Sony ekibinin yeni konsolu da yarım bir adım olacak. Tamam, Shawn doğruyu söylüyor olabilir ama PlayStation 5 ne kadar hızlı olabilir? Tamam, kesinlikle 4K desteği verecektir. 240 FPS desteği de verecek mi? Güzel. Asıl soru, bu konsolun PlayStation 4 Pro oyunlarını oynatabilecek mi? Bence oynayatacak.” diyor konu hakkında.

Michael Pachter isminin açıklamaları, “Bence iki konsol arasında bir geriye uyumluluk bulunacak ve bu yüzden oyuncular, yeni konsolun yarım bir adım olduğunu düşünecek. Fakat Shawn, yepyeni bir jenerasyona adım atacakları konusunda dürüst ve doğruyu söylüyor. Bence konsol kesinlikle 2018 senesinde gelmeyecek. 2019 veya 2020 senesinde gelecek. Benim kesin tahminim ise 2019. Bence Sony, konsolun çıkışını doğru zamanlayacaktır. Konsol, bir 4K konsolu olacak ve Sony, 4K televizyon marketinin USA sınırları içerisinde %50 olmasını bekliyor. Market büyüdüğü zaman, konsol da çıkacaktır. Sony, ne yapacağını gayet iyi biliyor.” şeklinde devam ediyor.

Eğer Michael Pachter haklıysa ve mantıklıysa, ki 4K konusunda kendisine sonuna kadar hak veriyoruz, 4K marketi büyüdüğü zaman PlayStation 5 konsolunu piyasada görebiliriz. Eğer bu durum gerçekten 2019 senesinde yaşanırsa, The Last of Us Part II ve Death Stranding gibi önemli oyunlar da arada kalabilir. Yeni konsolu almak için, eski konsolu satan oyuncular veya yeni konsolu almak için eski konsolu hiç satın almadan bekleyen bu oyuncular, önemli oyunları kaçırabilir. Fakat analistin dediği gibi, eski nesil konsol ile yeni nesil konsol arasında bir uyumluluk olursa, tüm bu sorunlardan kaçınılabilir.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi Counter-Strike oyunları yazımıza, en iyi Call of Duty oyunları yazımıza, en iyi GTA oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör