Türkiye

Michael Pachter: “PC oyuncuları kibirli ve ırkçı bir topluluk.”

Michael Pachter: “PC oyuncuları kibirli ve ırkçı bir topluluk.”

Oyun endüstrisi analisti olan Michael Pachter sonunda açtı ağzını.

PlayStation Meeting 2016 sırasında Sony, yeni PlayStation 4 sürümlerini duyurdu. Bu sürümler PlayStation 4 Slim ve PlayStation 4 Pro idi. PlayStation 4 Slim, standart konsolun yerine geçerken, PlayStation 4 Pro ise jenerasyon ortasında ufak bir teknoloji geliştirmesi olarak görünüyordu. Oyun endüstrisi analisti olan Michael Pachter ise yaptığı son açıklamalarda Sony’nin bu yeni duyurusuna değindi.

Michael Pachter

Daily Star’a konuşan Michael Pachter, öncelikle Sony’nin PlayStation 4 Pro kararına şaşırdığını belirtti. Çünkü bu analist, bu sene içerisinde Sony’den böyle bir konsol beklemiyordu. Bu noktada Daily Star editörlerinin kafasına bir soru takıldı ve bu soru hakkında Michael Pachter’dan yorum almak istediler. Bu soru ise, PlayStation 4’ün iyileştirilmiş sistem özellikleri ile 399 dolarlık uygun fiyatının PC oyuncularını kışkırtmış olabileceği ile alakalı idi. Ünlü ve bir o kadar da başarılı analist, bu konu üzerinde oldukça sert açıklamalar yaptı.

Michael Pachter yaptığı açıklamada, öncelikle neden PC oyuncularının bu fiyat etiketi ile, böyle bir konsolu satın almaya eğimli olmadıklarından bahsetti. Ünlü analist yaptığı açıklamada tam olarak, “Bana soracak olursanız PC oyuncuları bir bakıma ırkçı bir topluluk. Dünya üzerinde sadece kendi tiplerinde insanlar var ve diğer hiçbir topluluk ile karışmak istemiyorlar.” şeklinde konuştu. Yapılan bu açıklamanın ardından ise yine aynı analist, “PC oyuncuları kibirli ve mankafa. Kendi yaptıkları şeyleri, en iyi kendilerinin yaptıklarını ve başka hiçbir insanın o kadar iyi yapamayacaklarını düşünüyorlar.” dedi.

Michael Pachter: "PC oyuncuları kibirli ve ırkçı bir topluluk."

PC oyuncuları hakkında gelen bu açıklamaların devamında, bir de Xbox ve PlayStation oyuncuları üzerinden de örnek verildi. Bu örnek hakkında ünlü analist, “Bir diğer yanda, eğer bir Xbox oyuncusu iseniz, her zaman bir PlayStation oyuncusu olmayı merak edersiniz. Eğer eski nesil konsollardan bir tanesine sahipseniz, PlayStation 4 Pro seçebileceğiniz en iyi konsol olacaktır.” dedi.

Her şey bir yana, bizlerin yorumuna gelecek olursak; PC oyuncuları da, Xbox oyuncuları da, PlayStation oyuncuları da hep birlikte barış içerisinde oyunlarını oynamalı. Evet, Michael Pachter bir noktada haklı. İnternet üzerinde birazcık dolaşacak olursanız PC oyuncularının bir kısmının gerçekten inanılmaz kibirli olduğunu görebilirsiniz. Fakat bu kibirli insanlar Xbox ve PlayStation platformlarında da bulunuyor. Sadece PC platformundaki kadar fazla değiller. Ayrıca Michael Pachter’ın yaptığı şekilde bir genelleme yapmak da doğru değil bu yüzden. Yani efendim, PC oyuncuları konsolları denemeden, konsol oyuncuları da PC platformunu denemeden kibirli yorumlardan kaçınmalı, insanların keyiflerini kaçırmamalı. 3 topluluğun oyuncuları da birleşmeli, daha iyi oyunlar için firmalara baş kaldırmalı.

Yorumlar (3)

Bir Cevap Yazın

 1. erkan keskin dedi ki:

  bi git ötede bayıl paçır kimsin seen

 2. Ağla :D dedi ki:

  aha donanımla kafayı bozmuş masturrace ci
  Ağla :D Ağla :D Ağla :D

 3. erkan keskin dedi ki:

  beyin yaşın kaç senin uza burdan.