Michael Pachter, konsolların sonu hakkında konuştu

Michael Pachter, konsolların sonu hakkında konuştu

Bu isim ayrıca, Sony ve PlayStation markalarının, konsollar bittikten sonra nasıl ayakta kalacağını da söyledi.

1982 senesinden beri analist olarak görev yapan Michael Pachter, genellikle video oyunu sektöründeki analizleri ile kendinden bahsettiriyor. İşte bu isim, kendine ait özel bir şov olan Pachter Factor sırasında, konsolların ağırlığının biteceği zamanlardan, konsolların sonundan ve bu sondan sonra Sony ve PlayStation markalarının nasıl ayakta kalabileceğini açıkladı.

Bu ismin analizlerine göre, öncelikle Sony birçok multi-platform oyundaki ağırlığını kaybedecek. Yani oyuncular, artık multi-platform oyunları için PlayStation almak istemeyecek. Bunun sebebi ise, gelecekte bu multi-platform oyunların, akıllı telefonlardan bile oynanabilecek hale gelmesi. Bildiğiniz üzere Microsoft zaten oyunculara Xbox Play Anywhere sunuyor. Bunun üzerine bir de akıllı telefonlar, multi-platform oyunlar için ulaşılabilir olunca, Sony ciddi anlamda kan kaybedecek PlayStation üzerinde.

Michael Pachter, konsolların sonu hakkında konuştu

Michael Pachter bu konu hakkında, “Konsol yazılımları, yakın bir zamanda konsollardan gidecek. Yani, yeni Call of Duty oyununu konsol olmadan, bilgisayarınıza indirip, televizyonunuz üzerinden oynayabilmeye başladığınız zaman Sony, marketteki ağırlığını kaybedecek. Bu, 2019 veya 2020 gibi gerçekleşecek. Bundan 10 sene sonra ise oyunları telefonunuza indirip, televizyonunuz üzerinden oynayabileceksiniz. Bunlar gerçekleştiği zaman oyuncular, sadece özel PlayStation oyunlarını oynamak için PlayStation alıyor olacak.” dedi.

Peki, böyle bir durumda Sony nasıl ayakta tutacak konsol markasını? Bu sorunun cevabı ise, “Bence Sony, konsollarına daha fazla şey yaptırmalı. Öyle ki, onlar da bunu yapmaya çalışıyor şu an. Bunun en iyi örnekleri PlayStation Now ve PlayStation Vue. Oyunculara ücretsiz oyunlar vermek, bazı bağımsız oyunları, kendi konsollarına özel yapmak, yeni sistemler sunmak… Onları ayakta tutacak şeyler, tam olarak bunlar.” şeklinde verildi.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın