Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 28.02.2018

Bazı oyunlar vardır, ekran kartı testlerine baktığımızda sürekli onların isimlerini görürüz. Bu oyunlar, iki veya daha fazla ekran kartının performans ölçümlerinde karşılaştırılırlar. Uygulandıkları Benchmark testlerinde, ekran kartlarına derecelendirmeler yapılır. Burada kullanılan oyunların, grafikleri zorlaması, kalitesiyle ekran kartları için bir gösterge oluşturması beklenir. İşte Metro Exodus geliştiricilerinin de böyle bir amaçları var. 4A Games ekibi, geliştirdikleri oyunun, tüm testlerde kullanılan, standart bir test oyunu grafiklerine sahip olmasını istiyor.

Metro Exodus geliştiricileri, grafik kalitesiyle yön vermek istiyor

Oyunun geliştiricisi olan 4A Games ekibinden Jon Bloch, yapılan bir röportaj sırasında, Metro Exodus oyunu için diledikleri grafik kalitesini açıkladı. Oyunun geliştiricisi; Metro Exodus oyununun, tüm firmalar tarafından, ürünlerini test etmekte kullanılmak istenen bir oyun olmasını umduklarını söyledi. Ayrıca röportajın devamında Jon Bloch, ekran kartlarını zorlamayı sevdiklerini de şakayla karışık ifadelerle birlikte belirtti.

Metro Exodus grafiklerinin, daha önceden oyunun geliştiricileri tarafından verilen bilgilere göre özenle hazırlandığı biliniyordu. Hem bilgisayarlarda hem de oyun konsollarında muhteşem görüntüler elde etmek için çalışan 4A Games ekibi, Xbox One X ve PlayStation 4 Pro cihazlarına ayrıca önem veriyor. Geliştirici ekip tarafından, özellikle Xbox One X konsolunda şaşırtıcı derecede bir görsel ziyafet sunulması amaçlandığı da söylenmişti.

Oyunda özel sinematik grafik kalitesi, fiziksel tabanlı görüntüleme ve yenilenmiş aydınlatma sistemleri kullanacağı bilgilerini de hatırlatalım. Buradan yola çıkarak, oyunun çalışması için en güncel ekran kartlarına ihtiyaç duyulacağı sonucu da oluşmasın. Geliştirici ekip muhakkak optimizasyon işine de özen gösterecektir fakat yüksek ayarlarda benzersiz bir oyun sunmak istedikleri de ifadelerinden anlaşılıyor. En azından yeni nesil konsolların güçlü cihazlarında, tam manasıyla yeni nesil grafiklerin görülebileceği bir oyun geliyor diyebiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.