Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Metro Exodus için yepyeni detaylar yayımlandı

Metro Exodus için yepyeni detaylar yayımlandı

Ayrıca oyun için birbirinden güzel görseller de paylaşıldı.

Çıkışını 2018 senesinin sonbahar aylarında gerçekleştirmeye hazırlanan Metro Exodus, E3 2017 sırasında PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için duyurulmuştu. Oyun, duyurulduğu günden beri çok fazla karşımıza çıkmamıştı ama geçtiğimiz günlerde Game Informer, 299. sayısı için kapak oyunu olarak Metro Exodus yapıtını seçtiklerini açıklamıştı. Bu da demek oluyor ki, Şubat 2018 içerisinde Metro Exodus hakkında bol bol bilgi alacaktık. İşte beklenen bilgiler yavaş yavaş gelmeye başlıyor. Çünkü Game Informer ekibinin yeni sayısı sayesinde,oyun hakkında yepyeni detaylar öğrendik. Ayrıca birbirinden güzel görseller de yayımlandı. Bir oyuncu daha ne ister?

Metro Exodus için yepyeni detaylar yayımlandı

Game Informer dergisinden sızdırılan bilgilere göre Metro Exodus içerisinde, serinin önceki oyunlarına göre çok daha fazla düşman tipi ve silah bulunacak. Ayrıca bu düşman tipleri, oyuncunun bulunduğu bölgeye ve mevsime göre de değişecek. Silahlar ise, 5 farklı ekstra parça ile güçlenebilecek veya özelleştirebilecek. Tabii oyunda silahları bol bol yaratıklara karşı kullanacağız ama zaman zaman karşımıza gerçek insanlar da çıkacak. İşte bu gerçek insanlara karşı dost canlısı olduğunuzu göstermek istiyorsanız, silahınızı indirmeniz gerekecek. Oyunda böyle bir mekanik bulunuyor yani.

Metro Exodus veya serideki diğer oyunlar tamamen açık dünya değildi ama oldukça açık alanlara sahipti. Mesela serinin bir önceki oyununda 111 x 200 boyutlarında açık alan bulunuyordu, bu açık alan da oyunun en büyük alanı idi. İşte Metro Exodus içerisindeki en büyük açık alan ise tam 2000 x 2000 metre olarak açıklandı. Bir önceki oyunun 15 katı daha büyük sayılır bu alan. Peki, bu alanlarda ne yapacağız? Tabii ki görevler. Mesela oyunda bulunan yan görevler ise moral puanları ve ekipman kazanabileceğiz. Ayrıca oyunda görev yaparken, zaman zaman gizlilik kullanmamız gerekecek. Game Informer ekibinin verdiği bilgilere göre oyunun gizlilik mekanikleri, neredeyse baştan tasarlandı ve şimdi bu mekanikler, daha zorlu ve daha gerçekçi.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın