Menü
https://leadergamer.com.tr/call-of-duty-ww2-silahlari/
Metro Exodus 19 Haziran 2017 13:56

Metro: Exodus ve optimizasyonu konusunda önemli açıklamalar yapıldı

4A Engine gücüne tanıklık edeceğiz.


PC Gamer ile konuşan 4A Games‘in en önemli isimlerinden biri olan Andriy “Prof” Prokhorov, Metro Exodus‘un düşük seviye ekran kartlarında ve yüksek seviye ekran kartlarında çalışması konusunda açıklamalarda bulundu. Söylediklerine göre düşük seviye ekran kartlarında da muhteşem görünürken, yüksek seviye ekran kartlarının sınırlarını zorlayacak.

Metro Exodus

Andriy “Prof” Prokhorov, “Desteklediğimiz platformların her birinin güçlerini hedef alıyoruz ve sonuna kadar faydalanıyoruz. PC mevzusunda, eğer elinizde hesapladıklarımız arasında bulunan düşük seviye bir ekran kartı varsa, oyun yine de çalışacak ve yine de çok güzel görünecek. Eğer elinizde yüksek seviye bir ekran kartı varsa, onu patlatacağız. Sınırlarını zorlayacağız. Bu, her zaman bizim önceliğimiz.” dedi PC Gamer ile yaptığı röportajda.

E3 2017 etkinlikleri esnasında gösterilen Metro Exodus, PC üzerinden oynanmıştı. 4A Games, her ne kadar bazı özel dokunuşlar yapacaklarını, fakat oyunun son hali, gösterilen haline çok benzer bir şekilde karşımıza çıkacağını belirtti. 4A Engine isimli oyun motorunu kullanan Metro Exodus, 2018 yılında oyuncularla buluşacak. Bizleri ne tarz sürprizlerin beklediğini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Alper Dalan Editör