Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.09.2018

Günümüzün merakla beklenen yapımlarından bir tanesi olarak gösterebileceğimiz Metro Exodus hakkında yepyeni bilgilerimiz var. Oyunla ilgili olarak daha önceden zaten sizlerle NVIDIA'nın yeni RTX özelliğini bulunduracağını ve bu özellik ile nasıl bir performans vereceğini paylaşmıştık. Peki, NVIDIA'nın daha önce çıkan teknolojileri ne alemde dersiniz? Daha önce çıkan teknolojilerinden kastımız, tabii ki Hairworks ve PhysX. Eğer yeni RTX özelliği var diye bu özelliklerin bulunmayacağını düşünüyorsanız, yanılmış olduğunuzu söyleyebiliriz.

Metro Exodus, NVIDIA ekibinin Hairworks ve PhysX özelliklerini de bulunduracak

Yukarıda sizle paylaşmış olduğumuz görsel, Gamescom 2018 etkinlikleri esnasında çekildi. Görselde, Metro Exodus'un bizlere sunduğu grafik ayarları bulunuyor. Ayarlara göz gezdirdiğimizde ise, hem NVIDIA'nın Hairworks teknolojisini görebiliyoruz, hem de PhysX özelliği ile ilgili bir ayarı. Metro Exodus ayarları içerisinde Hairworks özelliği sadece açıp kapatma özelliği bulunuyor görünüşe göre. Fakat PhysX konusunda, zaten temel olarak açık olan bir PhysX ayarı var gibi.

Metro Exodus için paylaştığımız görseldeki PhysX ayarı, "Gelişmiş PhysX" olarak kabaca tercüme edilebilir. Bu da, oyunun zaten temelde bir PhysX özelliğine sahip olduğunu işaret ediyor olabilir. Fakat PhysX bir yana, Hairworks ve RTX özellikleri açıkken Metro Exodus ile akıcı 60 FPS performansı nasıl alacağımızı gerçekten merak etmeye başladık. Akıcılık açısından yeni nesil ekran kartlarının şart olduğu besbelli bir şey zaten. Fakat önceki nesil ekran kartlarına sahip olan oyuncuların performansları nasıl olacak dersiniz?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.