Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.06.2018

Kıyamet sonrası bir dünyada olup bitenleri bizlere anlatan serinin yeni oyunu Metro Exodus içerisinde nasıl bir dünya ile karşılaşacağımız hakkında yepyeni bilgiler verildi. Oyun içerisinde zaten açık dünya özelliği olacağını biliyorduk fakat tam olarak neye benzeyeceğine pek yanıt getiremiyorduk. Fakat, cevap aslında çok da uzak olduğumuz bir isim değilmiş. Haberimize konuk olan yapım, bizlere S.T.A.L.K.E.R ile karşılaşmış olduğumuza benzer yapıdaki bir evren sunmaya hazırlanıyor.

Metro Exodus içerisinde karşılaşacağımız dünya hakkında bilgi verildi

Metro Exodus içerisindeki dünya, S.T.A.L.K.E.R’a benzer bir yapıda olacak

Serinin eski oyunlarında, sürekli olarak yerin altındaydık ve dışarıyı çok az görmüştük. Metro Exodus’un metroları hakkında verilen bilgilere göre, dünya üzerindeki insanların oluşturmuş olduğu kamplardan veya yaşam alanlarından uzaklaşmaya başladığımız anda, serinin önceki oyunlarında hissettiğimiz o korkuyu yaşamaya başlayacağız. Oyun içerisinde sadece metro tünellerinde durum böyle değil elbette. S.T.A.L.K.E.R serisi ile tanışmış olanların gözünde kolayca canlanabilecek gerici bir dış dünya da, bizleri bir hayli tetikte tutacak.

Yolunuzda mutlu mesut ilerlerken hiç ummadığınız anda canavarlar tarafından saldırıya uğramak, Metro Exodus’un bir parçası olacak. Hangi köşeden nasıl bir düşmanın çıkacağını az çok tahmin edebilseniz de, oyun sizleri şaşırtmayı başaracak. Düşmanlara sinsice veya sesli bir şekilde yaklaşma seçeneklerimiz de bulunacak oyunda. Zaten serinin önceki oyunlarda da benzeri bir durum vardı. Fakat, oyun içerisinde jump scare olarak tabir edilen bir anda karşımıza çıkarak bizleri korkutacak unsurlar da bulunacak. Metro Exodus içerisinde verdiğimiz kararların oyunu etkileyeceğini de belirtmeyi unutmayalım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.