Metro Exodus için 6 yeni görsel yayımlandı

Metro Exodus için 6 yeni görsel yayımlandı

Oyun gerçekten çok güzel görünüyor.

2018 senesi içerisinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek olan Metro Exodus için 6 yeni görsel yayımlandı. Bahsettiğimiz bu görseller, Game Informer ekibi tarafından yayımlandı ve görsellerin hepsi birbirinden güzel görünüyor. Eğer dilerseniz bu görsellerin hepsine, haberimizin en altındaki galeriden sizler de göz atabilirsiniz. Bu görsellerden bir tanesi, oyunun The Bridge isimli bölümünü gösteriyor. The Bridge, oyunun en başlarında ziyaret edeceğiniz bir bölge. Ayrıca galerimizde Artyom bölgesinden görseller de bulunmakta çünkü Metro Exodus, Artyom içerisinde başlıyor.

Metro Exodus için 6 yeni görsel yayımlandı

Metro Exodus hakkında da daha önce, “Game Informer ekibinden gelen ilk bilgilere göre Metro Exodus artık metroda geçmeyecek. En azından ilk oyunlardaki kadar metro bölümü görmeyeceğiz. Bu durum muhtemelen birçok oyuncuyu üzecektir ama yapacak başka da bir şey yok sanırım. Ayrıca bölümlerin çoğu yer altında olmayacağı gibi, daha geniş bir bölüm yapısı ile karşılaşacağız. Mesela oyundaki en geniş bölüm, 2000 x 2000 metre olacak. Serinin bir önceki oyununun en büyük bölümü ise 200 x 150 boyutlarında idi. Buna karşılık olarak oyun ne yazık ki tamamen açık dünya şeklinde oluşturulmuş bir video oyunu değil.

Tüm bunların haricinde, oyundaki ekonomi de oldukça değişmiş durumda. Serinin eski oyunlarında silah mermileri ekonomi olarak kullanılıyordu. Fakat serinin şimdiki oyununda, artık yer altında olmadığımız için mermiler yerine ganimet toplama sistemi, ekonomiyi değiştiriyor. Etraftan çöp veya diğer şeyleri toplayarak kendinize silah mermileri gibi birçok şey yapabiliyorsunuz. Ayrıca oyundaki takaslar da muhtemelen çöpleri dönüştürdüğünüz maddeler ile yapılmakta. Game Informer ekibi net bir şey söylemedi bu konuda.” demiştik.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın