Menü
https://leadergamer.com.tr/grand-theft-auto-online-duke-o-death/

The Witcher 3: Wild Hunt

Yapımcı
Dağıtımcı
Tür
Çıkış Tarihi
Metro 2033 , The Witcher 19 Nisan 2017 21:09

Metro 2033 kitaplarının yazarı: “The Witcher kitaplarının yazarı tamamen yanılıyor.”

Dmitry Glukhovsky’e göre, The Witcher serisini oyunlar popüler hale getirdi.


İçerik üreticiler arasında ara sıra ufak çatışmalar ortaya çıkabiliyor, ancak bu çatışmalar büyüdüğünde ortalık kızışmaya başlıyor. The Witcher serisinin yazarı Andrzej Sapkowski, bir açıklamada bulunmuş ve CD Projekt Red ile olan ilişkisini iyice zora sokmuştu. Kendisiyle aynı alanda çalışan Dmitry Glukhovsky, Metro 2033 serisinin yazarı, bu konuda bir açıklamada bulundu. Dmitry Glukhovsky’ye göre seriyi ünlü eden zaten oyunlar, bu yüzden satışların baltalanması söz konusu değil.

Metro 2033 The Witcher

Andrzej Sapkowski, yaptığı açıklamada kitaplarının oyunlar yüzünden satmadığını belirtmişti. Kitapları olmasa The Witcher oyun serisinin de olmayacağını söyleyen yazar, oyunlar daha çıkış yapmadan kitapların satıldığını eklemişti. Metro 2033 serisinin yazarı Dmitry Glukhovsky, meslektaşının bu davranışını oldukça sert bir dille yorumladı. Andrzej Sapkowski’nin tamamıyla yanıldığını belirten yazar, kullandığı “arrogant motherfucker” ifadesi ile dilinin ne kadar sert olduğunu bizlere gösterdi. Yaşananları yorumlamadan önce, iki yazar arasında tam 31 yaş bulunduğunu ve görüşlerin farklılaşabileceğine dikkat etmek gerek.

Oyun markası olmadan kitapların asla bu kadar uluslararası okuyucuya ulaşamayacağını söylüyor Metro 2033 serisinin yazarı. Oyun medyasının da buna dahil olduğunu ekleyen yazar, “Bu oyunlar olmadan bir Doğu Avrupa fenomeni olarak kalırdı. Bu benim Metro kitaplarım için de geçerli, oyunlar olmadan batıya asla açılamazdık.” şeklinde sözlerini devam ettiriyor. Ben bunu kendi hikayemi anlatmak için kullandım ve bütün markayı tanıttım diyerek açıklamasını sonlandırıyor Dmitry Glukhovsky. The Witcher serisinin yazarından yanıt gelir mi bilmiyoruz, ancak açıklamada ağır sözlerin bulunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Yaşar Baturalp Editör