Menü
https://leadergamer.com.tr/project-scorpio-399-dolar/

Battlefield 1

Yapımcı DICE
Dağıtımcı EA
Tür
Çıkış Tarihi 21 Ekim 2016
Battlefield 1 9 Nisan 2017 15:16

Mayıs 2017 güncellemesi ile Battlefield 1 daha dengeli bir oyun olacak

Güncelleme hakkındaki detaylar yayımlandı.


DICE, her ay düzenli olarak resmi Battlefield 1 sitesi üzerinden güncellemeler yayımlıyor. Bu güncellemeler ile birlikte oyuna yeni nelerin geleceğini, ekibin şu an neler yaptığını ve buna benzer birçok bilgiyi öğrenebiliyoruz. İşte her ay düzenli olarak yayımlanan o güncellemelerden bir tanesi de geçen günlerde yayımlandı ve DICE ekibi yeni yayımlanan o yazıda, oyuna gelecek olan Mayıs 2017 güncellemesinden bahsetti. Dilerseniz haberimizin devamında bir göz atalım, bakalım DICE neler demiş?

Mayıs 2017 güncellemesi ile Battlefield 1 daha dengeli bir oyun olacak

DICE öncelikle Bahar Güncellemesi ile Battlefield 1 oyununa gelecek yeni bir özellik olan, Birlikler özelliğinden bahsetti. DICE bu konuda, “Güncellemeler demişken, Bahar Güncellemesinin yayınlanmasına az kaldı. Bu güncellemede merakla beklenen bir özellik bulunuyor: Birlikler. Artık arkadaşlarınızla organize bir şekilde işbirliği yapabilecek, seri bir biçimde ve birlik olarak zafere ve hedeflerinize ulaşabileceksiniz. Birlikler ve Bahar Güncellemesiyle ilgili daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.” dedi.

Oyunda şu an bazı dengesizlikler bulunuyor. Bazı silahlar çok güçlü, bazıları da çok güçsüz. Operasyonlar ise yer yer çok sinir bozucu olabiliyor. Özellikle son ek paketle gelen operasyonlar. İşte DICE ekibi de bu konu hakkında, “Yeni içeriklerimizi planlarken sizin görüşlerinizi göz önünde bulundurduk. Oyunu mümkün olduğunca hatasız hale getirmek için yapmamız gereken bazı çalışmalar var. Mayıs Güncellemesinde Battlefield 1’de geçirdiğiniz zamanı daha kaliteli hale getirmeye odaklanıyoruz. İlgileneceğimiz konulardan bazıları, karşılaşmalara katılmanızı (özellikle Operasyonlarda) kolaylaştırmak ve oynanışla ilgili bazı sorunları mücadelenin daha dengeli ve adil olmasını sağlayacak şekilde düzenlemek. Ayrıca geliştirme ekibimiz, yakında yayınlamayı planladığımız Battlefield 1 Sunucu Kirala Programıyla ilgili bir özellik güncellemesi üzerinde çalışıyor.” diyor.

Mayıs 2017 güncellemesi ile Battlefield 1 daha dengeli bir oyun olacak

Tahmin edebileceğiniz gibi oyunun geliştiricileri, sadece oyun iyileştirmesinden ve geliştirmesinden bahsetmedi. Oyun için henüz 1 adet ek paket çıkmış olabilir ama çıkacak 3 ek paket daha bulunuyor. İşte DICE çalışanları bu çıkacak olan üç ek paketten, çıkışına en yakın ek paketten bahsetti. Geliştiriciler, “Bizi bekleyen gelişmelerden söz etmişken, yeni genişletmelere yer ayırmamak olmaz. Her pakette yeni haritalar, silahlar, vasıtalar ve oyun modları olacak. 1. Dünya Savaşı hakkında sizinle paylaşacağımız çok şey var! Battlefield 1 In The Name Of The Tsar’da Doğu Cephesi’ne katılıp Rus ordusuyla birlikte savaşırken vahşi çatışmalara tanıklık edecek ve Rusya’nın soğuğunu iliklerinize kadar hissedeceksiniz (bu gönderideki konsept inceleme görsellerine göz atabilirsiniz). Rus ordusunun kullandığı yepyeni taktiklere hazır olun. Buz soğuk, fakat çelik daha da soğuk…” dedi.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Mayıs 2017 güncellemesi ile Battlefield 1 daha dengeli bir oyun olacak

Kaan GEZER Editör