Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 05.01.2017

Mass Effect: Andromeda, Xbox One üzerinde 900p ve 30 FPS olarak çalışacak! Ayrıca oyunun Origin üzerinden satılacağı belirtildi. 

mass_effect_andromeda_ces2017_shot_5

CES 2017 fuarında yapılan NVIDIA etkinliği sırasında küçük bir gösterimi olan Mass Effect: Andromeda, gösterim süresine ters oranla oldukça ses getirdi. Oyun için yayımlanan video ve ekran görüntülerinin ardından oyun hakkında yeni bilgiler paylaşıldı.

NeoGAF forumlarına konuşan geliştirici ekip, Mass Effect: Andromeda'nın Xbox One üzerinde 900p ve 30 FPS, PlayStation 4 üzerinde ise 1080p ve 30 FPS olarak çalışacağını söyledi. PC platformunda ise herhangi bir çözünürlük veya FPS sınırı bulunmuyor. Bununla birlikte oyunun sinematik sahneleri, üç platformda da 30 FPS olacak. Bununla birlikte sızıntılarıyla ünlü kullanıcı Shinobi602, Microsoft'un BioWare'a Project Scorpio ile alakalı herhangi bir geliştirici kiti göndermediğini belirtti. Bu da demek oluyor ki, oyunun şuan için belirtilen üç platform dışında herhangi bir yere portlanma gibi bir ihtimali yok.

Ayrıca oyunun ana tasarımcısı Ian S. Frazier, Twitter üzerinden hayranlar ile gerçekleştirdiği soru-cevap etkinliği sırasında oyunun Steam'de satılmayacağını, diğer bütün Electronic Arts oyunlarında olduğu gibi Origin üzerinden satılacağını belirtti. Son olarak Frazier, başka bir soruya verdiği cevapta ise oyunun diğer oyunlarda olduğu gibi yine bir seçim sistemine sahip olduğunu ve oyun içi alacağımız kararlara göre hikayenin akışının değişeceğini söyledi.

Mass Effect: Andromeda, 23 Mart 2017’de PC, PS4 ve Xbox One için yayımlanacak. Ayrıca, sizler için incelediğimiz PlayStation 4 Pro ve PlayStation VR incelemelerine ilgili bağlantılardan, 2017 yılında çıkacak oyunları ise bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

VG247 Türkiye’yi Facebook, Twitter ve Youtube üzerinde takip etmeyi unutmayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.