Mass Effect: Andromeda, büyük hatalar ile oyun dünyasına girişini yaptı

Mass Effect: Andromeda, büyük hatalar ile oyun dünyasına girişini yaptı

Ne yaptın sen BioWare?

Bu yılın en çok beklenen yapımlarından birisi olan Mass Effect: Andromeda, dün gece EA Access ve Origin Access üyeleri için, 10 saatlik deneme süreci olarak açıldı. Oyuncular, büyük merak içerisinde iken, çok farklı olaylar ile karşılaştılar. İlk başta geliştiriciler tarafından yayımlanan fragmanlar ile alakası olmayan oyun içi görüntüler ile karşılaştı oyuncular. Oyuna artık ne olduysa, tamamen çok farklı bir renk paleti ile karşımıza çıkmıştı. Haliyle oyuncular, yayımlanan fragmanlara göre beklentilerini iyice yükseltirken, böyle bir şey görmek onları az da olsa hayal kırıklığına uğrattı. Ha, yanlış anlamayın, oyuncuların üzüldükleri grafiklerin kısılmış olması değil, bugüne kadar yayımlanan fragmanlar ile tamamen alakasız bir görüntünün oluşması onları üzen şeydi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Mass Effect: Andromeda, büyük hatalar ile oyun dünyasına girişini yaptı

Oyuncular, Mass Effect: Andromeda ile karşılaştıkları grafiksel yanıltıları çok fazla büyütmeden oyunu oynamaya devam ettiler ama bu sefer de başka olaylar ile karşılaştılar. Oyunda çok fazla hata mevcuttu. Tuhaf bir şekilde yürüyen karakterler, bir anda ortadan kaybolan NPC’ler, dövüş sahnesinde başka bir karaktere yumruğunu sallayıp ona değmeden diğer karakterin kendini yere atması ve diyaloglardaki oldukça saçma espriler. Zaten tüm bu hataları, haberimizin içerisindeki ve aşağıdaki galerideki GIF’lerden görebileceksiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyun, bu hataları ile hem üzmeyi, hem de güldürmeyi başarıyor gerçekten. En azından bu konuda başarılı. Umarız BioWare, oyunu her kullanıcı için açtığı zaman bunlarla karşılaşmayız. Çünkü, bu hem bizi üzer, hem de BioWare ekibini. Sonuçta yapımcılar, oyunun sahip olduğu hatalar ile konuşulmasını istemez. Gerçi bu hatalar yeter de artar. Bazı insanlar, oyundaki anlamsız diyaloglarla ile ilgili de komik bir video yayımlamış hatta. Dediğimiz gibi umarım oyun çıkınca bu tür hatalar ile karşılaşmayız. Sizin bu konu hakkında ki düşünceleriniz neler?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.