Mass Effect: Andromeda almak için 10 sebep

Mass Effect: Andromeda almak için 10 sebep

Bir şekilde oyunu deneyin, kesinlikle.

Bizim bölgemizde 23 Mart 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştirmiş olan Mass Effect: Andromeda, bu çıkışı tartışmalı bir şekilde gerçekleştirdi, bu yüzden birçok oyuncu, oyunu alıp almama konusunda çok kararsız bir durumda. Oyun, bizlerin eline ulaştı ve hatta üstüne bir de inceledik. Akıllara takılmış olan bir sürü sorunun cevabını verebilme yetkisini de açıkçası kendimizde buluyoruz. Fakat her şeyden önce, inceleme yazımıza da eklediğimiz gibi oyunu almanızı tavsiye ediyoruz. Bu makalede ise, oyunu neden satın almanızı istediğimizi belirteceğimiz 10 adet sebep sunacağız size.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Mass Effect: Andromeda almak için 10 sebep

Oyun, Mass Effect serisine ait

Öncelikle bunu göz önünde bulundurmak gerek. Evet, oyun, önceki Mass Effect oyunlarına göre çok daha değişik bir hikayeye sahip, fakat oynanış açısından öncekilere göre kat kat daha güzel. Eğer bir rol yapma oyunu hayranıysanız, muhtemelen serinin önceki oyunlarına göz gezdirmiş, hatta tadını çıkara çıkara oynamışsınızdır bile. Emin olabilirsiniz ki, Mass Effect: Andromeda’nın eski oyunlara göre eksiğinden çok fazlası bulunuyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sunduğu görsel şölen

Daha oyuna girer girmez öyle güzel bir uzay manzarası karşılıyor ki bizleri, etkilenmemek elde değil. Oyuna başlıyorsunuz, karakter yaratma, zorluk ayarlarını seçme, şu, bu derken oyunun asıl kısmına ulaşıyorsunuz. Sürprizi bozmayacağım, bir şekilde bir gezegene iniş yapıyorsunuz. Tam anlamıyla oynamaya başladığınız anda sizi efsane ötesi huzurlu ve bir o kadar da ürkütücü bir manzara karşılıyor. İnceleme yazımıza da eklemiş olduğumuz daha ilk dakikalarda bizi karşılayan görsel şöleni de hemen alta ekliyoruz.

Mass Effect: Andromeda almak için 10 sebep

Keşfedilecek bir sürü yerin olması

Eğer bir rol yapma oyunu seven biriyseniz, muhtemelen günümüzün modası haline gelen keşif unsurlarıyla da ilgileniyorsunuzdur. Keşif unsurları ise Mass Effect: Andromeda’da gerçekten çok güzel bir şekilde işlenmiş durumda. Keşfedilmesi gereken onca güneş sistemi, onca gezegen, önce yer varken bir türlü ana hikayeye devam etmek bile istemiyor insan içten içe. Şahsım adına konuşacak olursam, ana hikayeden ziyade gezip tozmayı seçtim ben. Şu ana kadar ise en çok hoşuma giden gezegenin adı Kadara. Oynayın, demek istediğimi anlayacaksınız.

Araştırma ve geliştirme özelliği

Eğer pek şanslı biri değilseniz, oyunda öldürdüğünüz düşmanlardan pek de güzel şeyler düşmüyorsa, satıcılarda aradığınız kadar güzel ve sağlam bir silah bulamıyorsanız genel olarak pek bir şey yapamıyorsunuz. Zorla aynı silah ve zırhları kullanarak oyuna bir şekilde devam etmeye çalışıyorsunuz. Fakat Mass Effect: Andromeda sizi bu dertten kurtaracak bir özelliğe sahip. Topladığınız araştırma puanları ile araştırdığınız silah, zırh gibi teknolojileri belli başlı materyalleri karşılayarak istediğiniz gibi modlayabiliyorsunuz. Hatta, geliştirme aşamasında kullanacağınız augmentation isimli, eşyanızı geliştiren ve değiştiren parçalar sayesinde kullanacağınız silahı çok daha güzel bir şekilde kişiselleştirebiliyorsunuz. Bu da, oyunda duyulan silah, zırh gibi eşyaların eksikliği duygusunu yok edebiliyor.

Mass Effect: Andromeda almak için 10 sebep

Nomad isimli kara aracı

Oyun içerisinde Nomad isimli bir kara aracı bulunuyor ve öylece es geçmemek gerekli bu aracı. Sürüş zevkini gerçekten çok güzel hissettiriyor çünkü. Eğer geliştirme kısmından aracınızı geliştirmemişseniz bile hiçbir şey fark etmeden çok rahat bir şekilde kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Ayrıca, aracın zıplama ve hızlandırma özellikleri de sürüş zevkini ciddi anlamda katlıyor. Düşmanları ezerek öldürebildiğinizden bahsetmiş miydim? Yani, aracın silahı yok diye üzülmenize hiç gerek yok. Ayrıca oyunun açık dünyasında materyal ve kaynak avına çıkmak için de birebir. Bulduğunuz kaynakların en yüksek seviyede olduğu noktada r tuşuna basarak binlerce kredi değerindeki eşyalara anında sahip olabiliyorsunuz.

Gitgide çekici gelen hikaye

Özellikle konuyla yakından veya uzaktan alakası olmayan oyuncular için çok güzel ayarlanmış bir hikayesi var bu oyunun. Mass Effect: Andromeda’yı oynadıkça gelişen olaylar iyice ilgi çekici bir hal almaya başlıyor. Şahsım adına konuşmam gerekirse, özellikle Jaal isimli karakter ile karşılaştıktan sonra olaylar benim için çok daha ilgi çekici bir hal almaya başladı. Bu ilgi çekicilik konusunda değinmek istediğim çok fazla şey olmasına rağmen sürprizi bozmamak için içimde tutmak zorundayım.

Mass Effect: Andromeda almak için 10 sebep

Mass Effect: Andromeda’nın bağımlılık yapması

Başıma geldiği için söylüyorum bunu, kesinlikle bağımlılık yapıyor bu oyun. Başına oturduğunuz zaman kalkmak istemiyorsunuz, bitsin istemiyorsunuz. Hele de hikaye giderek çekici gelmeye başladıktan sonra kendine iyice bağlıyor sizi oyun. Durum böyle olunca da, ister istemez çok keyifli dakikalar sunuyor oyuncusuna. Hafta sonlarınızı geçirecek bir yer arıyorsanız eğer, Mass Effect: Andromeda sizin için tasarlanmış bir yer resmen. Yazın eğer bir işiniz yoksa, bütün Mass Effect serisine en baştan başlayabilirsiniz.

Detaylı yetenek ağacı

Oyunda 3 adet yetenek ağacı bulunuyor ve her bir yetenek ağacında da bir sürü pasif ve aktif yetenek bulunuyor. Tek tek, her birinin atlattığınız seviyesinde farklı özellikler bulunuyor ve bu sayede yeteneklerinizi bile oyun tarzınıza göre kişiselleştirebilmiş oluyorsunuz. Sadece bununla da ibaret değil. Yetenek ağaçlarına dağıttığınız yeteneklerinize göre profiller oluşuyor. Her profilin de ayrı ayrı seviyesi bulunuyor. Dağıttığınız yeteneklere göre size yardımcı olan profiller ile oyun, sizin yeteneklerinizi kişiselleştirmeniz konusunda destekliyor. Nasıl oynarsanız oynayın, size uygun bir profil bulunuyor.

Mass Effect: Andromeda almak için 10 sebep

Çarpışmalar esnasındaki vuruş hissi

Özellikle en çok hoşuma giden unsurlardan bir tanesi de bu. Silahınızı çekiyorsunuz, bir çarpışmaya giriyorsunuz falan. Birçok oyunda, bu aşamadan sonrasında pek bir savaşma, çarpışma ya da vuruş hissiyatı bulunmuyor. Ateş sesleri konusunda kalitesi, ciddi anlamda oyun tecrübesini etkileyen bir unsur. Kulaklığınız da kaliteliyse eğer, ne demek istediğimi oyunu denediğinizde anlayacaksınız. Oyunda bulunan sesler ve seslendirmeler zaten kaliteli, artık alıştığımız bir seviyede. Fakat, çarpışma esnasındaki vuruş hissine katkısı olan ateş sesleri, gerçekten çok güzel olmuş.

Voidu ve Playstore tarafından sunulan uygun satın alma şartları

Origin platformu üzerinde 60 Euro gibi bir fiyat etiketiyle karşılaşınca, ister istemez geri adım atıyor insan. Fakat, neyse ki Voidu ve Playstore var ve gerçekten çok daha uygun şartlar sunuyorlar. 189 TL fiyat etiketi ile Voidu, normalden 50 TL gibi büyük bir fiyat farkı ile oyunculara Mass Effect: Andromeda’yı sunuyor. Fiyat ve ayrıntılara bakmak için buraya tıklayabilir, alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Playstore da bir o kadar avantajlı. Origin platformu ile hemen hemen aynı fiyata oyunu oyunculara ulaştıran sistemin en büyük avantajı, çok uygun taksit seçeneklerinin bulunması. 12 aya kadar taksit seçenekleri bulunan Playstore sayfasına ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Mass Effect: Andromeda almak için 10 sebep

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.