EA, Mass Effect 5 ile güzel bir geri dönüş yapmak istiyor olabilir

EA, Mass Effect 5 ile güzel bir geri dönüş yapmak istiyor olabilir

Mass Effect: Andromeda ve Anthem ile çöken BioWare, yeni bir Mass Effect oyunu ile eski günlerine dönmek istiyor!

EA’in birçok senaryolu oyunun arkasındaki efsane geliştirici BioWare, her oyun geliştiricisi gibi sıkıntılı günlerden geçiyor. Mass Effect Andromeda faciasından sonra BioWare’ın alt stüdyosu kapanmışken, bir başka facia olan Anthem ile de ana stüdyoda epey bir deprem etkisi olmuştu. Şimdi ise şirket, şimdilik Mass Effect 5 diye adlandırdığımız bir oyunla güzel bir dönüş yapmak istiyor olabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

EA ekibi, Mass Effect 5 üzerinde çalışıyor olabilir

EA Play etkinliklerinde isimsiz dördüncü Dragon Age oyununun ufak bir tanıtımını yayımlayarak hayranların ağzına bal çalan şirketin proje yöneticisi olan Michael Gamble, #N7Day etiketi ile kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Mass Effect hayranlarını da sevindirdi.

Takipçilerine, “Mass Effect’in gelecekte nereye gitmesini istiyorsunuz?” diye bir soru yönelten Gamble, açık açık yeni bir Mass Effect oyununun ilk zilini çaldı. Geçmiş dönemlerde Electronic Arts, Mass Effect: Andromeda’yı tam olarak bir başarısızlık olarak görmemişti ve serinin devam edebileceğinin sinyalini vermişti. Ama önce oyunu geliştiren alt stüdyoyu dağıtmaları, ardından seriyi Medal of Honor gibi dinlendirmeye çektiklerini açıklamaları, serinin hayranlarını epey üzdü.

Şimdi ise görüyoruz ki BioWare’ın oyun tarihine bıraktığı kötü işlerle anılmaya pek niyeti yok. Arkasına EA’in desteğini almaya devam eden deneyimli şirket, şimdilik Dragon Age 4 ve Mass Effect 5 olarak isimlendirebileceğimiz geliştirilme aşamasındaki oyunlarla efsane günlerine geri dönmek ve satış rakamları kırmak istiyor. Elbette BioWare’ın bütün bu yükü tekrar kaldırıp kaldıramayacağı belli değil. Daha önce duyurulan Dragon Age 4’a öncelik verdikleri ve Anthem 2.0 projesi ile Anthem’ı da tıpkı Bungie’nin Destiny 2’ye yaptığı gibi hayata geri döndürmeyi planlıyor. Bütün bunları başarılı şekilde gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğini ise zaman gösterecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.