Türkiye

Mass Effect 3’ten Çatışma ve Romantizm Detayları

Mass Effect 3’ten Çatışma ve Romantizm Detayları

Mass Effect serilerinin geliştiricisi Casey Hudson, oyundaki çatışmalar ve romantizm ile ilgili yeni detayları paylaştı.

Önce çatışmalarla ilgili bilgiler: Hudson, oyundaki aksiyonun önceki oyunlara kıyasla oldukça farklı olacağını söyledi.

“Oldukça farklı olacak. Bu noktada, yeni yeteneklerin üstüne eklediğimiz yeni eğlenceli aktiviteleri ekliyoruz.” dedi. “Örneğin onlara kullanabilecekleri yeni yakın dövüş özellikleri ekledik veya, ölmüş düşmanların canlarını özümseyebilmelerini sağladık.”

Hudson aynı zamanda, oyundaki bazı önemli çatışmalarda ne yapacağımızı söyledi, örneğin bir Mech obotu içinde bulunan bir Cerberus askerini nasıl öldüreceğimiz.

Özel düşmanlar hakkında sorulduğunda, “Bir tanesi de Atlas, bir tür devasa bir mech. Onu hareket edince gördüğünüz şey, devasa olduğu ve çok büyük bir topu olduğu.” dedi.

“Ama bir Cerberus pilotu tarafından kontrol ediliyor ve onu camın arkasından görebiliyorsunuz ve dikkatli ateş ederseniz onun kalkanlarını yok edebilirsiniz. Sonra da camın arkasına ateş ederek oradaki adamı alabilirsiniz ve buyrun, makine gitti. Veya eğer direkt makineyi etkisiz hale getirirseniz içindeki adam çıkıp sizle çatışlmaya girecektir.”

Şimdi de, oyunda nasıl aşklar yaşayacağımızla ilgili detaylar: Casey Hudson, oyunda daha geniş aşkların olduğunu ve bunların sonuçlarını göreceğimizi belirtti.

“Mass Effect 3’te, eşcinsel olanlar dahil, çok fazla romantizm olanağı sağladık ve emin olun bunların sonuçlarını göreceksiniz.” dedi.

PCGamer’a verdiği röpörtajda, 3. oyunda yeni partnerler olmayacağını söyledi ancak 1. ve 2. oyundan karakterlerin kombinasyonlarının ilginç sonuçlar doğuracağını söyledi.

“Oyunda, aşk yaşayabileceğimiz yeni karakterler eklemiyoruz. Genelde, 2. oyundaki karakterler ve Liara gibi ilk oyundan tanıdığımız karakterler olacak. Liara’yı eşcinsel mi yoksa karşı cins olarak mı göreceğiniz tamamen size kalmış.”

Bu, ilk oyundaki aşkları onları beklerken ikinci oyunda başka birisi ile boş durmamış olan yalnız Shep’lara biraz sıkıntı verebilir. Lair of the Shadow Broker’da da bunun ipucu verilmişti bize zaten.

“Bir şey daha var: Eğer ilk oyundaki partnerinize sadık kaldıysanız ve ikinci oyunda kimseyle ilişki geliştirmediyseniz, yaşadığınız aşk sahnesi, eski partnerinizin resmine bakıp efkarlanmak oluyor.” dedi Hudson. “Sanırız oyuncular böyle düşündüğümüzü daha önceden de anladı ve evet, bu seçimler yansıyacak. Yan, “Vay, bu oyun benim ilk partnerimi aldatmadığımı biliyor. Eğer biliyorsa, demek ki etkileyecektir beni. Demek ki karakterlerle konuşurken ve seçimler yaparken dikkatli olmalıyım.”

Mass Effect’te üç, Mass Effect 2’de de sekiz romantizm seçeneği vardı.

Mass Effect 3, 2012’nin ilk üç ayı içinde PC, PS3 ve 360’a çıkacak.

Yorumlar (2)

Bir Cevap Yazın

  1. yakubum dedi ki:

    yakın dövüş seçnekleri güzel olmuşta bir silahlı çatışma oyununda aşk yaşanması ilişkiye girilmesi çok saçma değil mi hele uzaylıya benzer yaratıklarla :D bana 2 de karşılaştığım o durumlar çok komik geldi..

  2. Ahmet Muradoğlu dedi ki:

    Oyunu uzatmak için yapılıyo herhalde ?.