Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 09.09.2021

Bugün yapılan PlayStation Showcase’de yeni oyunlar görme şansı bulduk. Marvel’s Wolverine bunlardan birisi. Ayrıca oyunu Marvel’s Spider-Man ile ün kazanan Insomniac Games geliştiriyor. Marvel’s Wolverine PS5’e özel olarak geliştiriliyor.

Marvel’s Wolverine Insomniac Games tarafından geliştiriliyor

Yeni oyun Perşembe günü PlayStation Showcase etkinliği sırasında duyuruldu. Ve 2018 Spider-Man oyunu ve ardından 2020 spin-off Spider-Man: Miles Morales ile büyük kritik ve ticari başarı elde eden Insomniac için Marvel özelliklerine dönüşü işaret ediyor. Gösteriden sonra konuşan Sony, oyunun Wolverine dünyasında “duygusal ve merak uyandıran bir yolculuk” sunacağını söyledi.

Wolverine, X-Men Origins: Wolverine’in 2009’da çeşitli sistemlere (Xbox 360, PS3 ve Wii dahil) gelmesinden bu yana ilk kez bir video oyununda başrol oynamaktan keyif alıyor. 2003 yılında GameCube, PS2 ve Xbox. Insomniac, Haziran ayında şu anda yeni bir çok oyunculu proje için işe aldığını duyurdu. Son yıllarda sadece tek oyunculu oyunlarda başarı elde edmişti stüdyo. Özellikle çok oyunculu oyunlara odaklanan beş yeni rolün reklamını yapan bir tweet yayınladı. Insomniac, bu çok oyunculu projenin neye dayanabileceğine dair hiçbir ipucu vermemiş olsa da, Sistem Tasarımcısı rolü için iş listesi özellikle yakın dövüş tabanlı dövüşlere atıfta bulunuyor. Listedeki “diğer beceriler” bölümünün altında şu yazıyor:

“Yakın dövüş sistemleri, düşman tasarımı ve patron tasarımı hakkında kapsamlı bilgi.” yazıyor. Bir Marvel oyunu üzerinde çalışan tek yayıncı Sony değil. Eidos Montreal tarafından geliştirilen Square Enix’in Guardians of the Galaxy, 26 Ekim’de piyasaya çıkacak. Bu arada, XCOM geliştiricisi Firaxis Games, bu ayın başlarında, Mart 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan bir strateji oyunu olan Marvel’s Midnight Suns’ı duyurmuştu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.