Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 01.08.2018

İlk olarak E3 2016 fuarında Sony konferansında görücüye çıkan Marvel’s Spider-Man, uzun zamandır beklenen kaliteli Spider-Man oyunu için heyecan yaratmaya yetmişti. E3 2017’de oynanış görüntüleri yayımlanan oyun, kelimenin tam anlamıyla enfes görünüyordu. Akıcı dövüş sistemi ve eğlenceli parkur mekanikleri ile birlikte nihayet Marvel’s Spider-Man, Spider-Man markası için oldukça iyi bir oyun sunacaktı. Comic-Con 2018 etkinliğinde yayımlanan hikaye fragmanlarında bir kadın görünmüş ve onun kim olacağı tartışma konusu olmuştu. O kişinin Mary Jane olduğu doğrulandı.

Marvel’s Spider-Man içerisinde Mary Jane oynanabilir karakter olacak

Marvel’s Spider-Man içerisinde Mary Jane oynanabilir karakter olacak

Kaynağımızdan gelen bilgilere göre Comic-Con 2018 için paylaşılan videodaki kadın Mary Jane Watson’dan başkası değil. Üstelik dahası da var. Mary Jane, Marvel’s Spider-Man içerisinde oynanabilir bir karakter olacak. Karakterimizin arka planı ve hikayesi, 2002 yılında izlediğimiz yönetmen koltuğunda Sam Raimi’nin oturduğu film içerisinde Kirsten Dunst’ın oynadığı karakterden oldukça farklı görünüyor. Peter Parker ve Mary Jane arasında bir ilişki olacak fakat biz oyuncular bu aralarındaki ilişkinin yer yer dalgalandığına da tanık olacağız.

Oyunun zaten sinematik evrenle ayrı işleneceğini biliyorduk. Yine de belirtmemiz gerekli ki, oyunun çizdiği Peter Parker profili Marvel Sinematik Evrenin içerisinde bulunan Spider-Man Homecoming’in çizdiği Peter Paker profilinden farklı olacak. Peter Parker lise günlerini ve Daily Bugle’daki işini geride bırakarak araştırmacı bilim insanı olarak karşımıza çıkacak. Eh, elbette bazı şeyler hiç değişmez. Peter Paker hala kirada yaşıyor. Kirada yaşıyor yaşamasında ama Marvel evreninin kızıl güzeli Mary Jane ile uzun süreli samimi bir ilişki içerisinde. Hiç şüphesiz ilişkilerde kavga bu işlerin tuzu biberi fakat ikilinin altı ay boyunca konuşmadıklarına şahit olacağız.

Belirttiğimiz gibi Kirsten Dunst’un canlandırdığı hevesli karakter çizgisinin aksine, daha önleyici tedbirler alan bir Mary Jane göreceğiz. Üstelik onu, sadece ara sahnelerde veya yan görevler içerisinde görmek bir kenara, onunla oynayabileceksiniz bile. Bu oynanış bölümleri çoğunlukla, Wilson Fisk nam-ı diğer Kingpin’e ait bir sanat galerisi etrafında gizlenirken olacak. Yapılması kısmen basit ve temel bulmacalar ile birlikte bir takım gizlilik görevlerini içeriyor olabilir fakat oyuna tazeleyici bir tempo ekleyeceği kesin.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.