Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 07.04.2018

PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için 7 Eylül 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Marvel’s Spider-Man için gelen bilgilerin ardı arkası kesilmiyor. Uzun bir sessizlik sürecinin ardından çıkış tarihinin açıklanmasıyla edinilen bilgilere yenileri eklenirken, biz de sizlere aktarmayı sürdürüyoruz. Game Informer ekibinden Andrew Reiner tarafından verilen bazı yeni bilgilerle oyundaki gece gündüz döngüsü, diğer Marvel kahramanlarının oyunda olup olmayacağını, yakın zamanda bir videonun gelip gelmeyeceği hakkında bazı bilgileri öğreniyoruz. Zaten oyunla ilgili bilgi akışı akarsu misali gelirken, biz de yeni öğrenilenlere bir göz atalım isterseniz.

Marvel’s Spider-Man, gece-gündüz döngüsü hakkında yeni bilgiler geldi

Öncelikle Game Informer ekibinden Andrew Reiner’a oyunun açık dünya işleyişiyle ilgili merak edilen sorular gelmişti. Bunlardan bazıları, daha önce yayımladığımız içeriklerimizde bulunuyor. Açık dünya hakkında; pek çok unsurla etkileşime geçilebilecek, oldukça canlı bir dünya olduğunu öğrenmiştik. Kahramanımız Örümcek Adam etraftaki insanlarla bile küçük iletişimlerde bulunacaktı. Şimdiyse oyundaki gece gündüz döngüsünün ne şekilde işleyeceği bilgisine ulaşıyoruz. Aslında beklediğimizin aksine bir yanıt geldiğini belirtmeliyiz.

Marvel’s Spider-Man oyununda, beklenilenin aksine bir gece gündüz döngüsü olmayacak. Bu söylemimizden oyunda hep gündüz veya hep gece bölümlerinin olacağı anlamı çıkartılmasın. Açık dünyada serbest dolaşım anlarında gün ilerlemeyecek fakat görevlere bağlı olarak zaman değişecek. Yani, görevleri farklı zamanlarda yapabileceğiz ama tüm bunlar önceden tasarlanmış olacak. Gündüz girdiğimiz bir görevi gece veya gün batımında, önceden hazırlanan zamanda gerçekleştireceğiz. Açık dünyada gezerken vaktin geçmesini oyuncuların beklemesine gerek yok.

Marvel’s Spider-Man içerisinde tanıdık başka karakterler de göreceğiz.

Tabii gece gündüz döngüsünün olmayışı olumsuz bir durum olarak algılanabilir ama oyunun bu eksikliği hissettirmeyeceğini tahmin ediyoruz. Eğlence ve akıcı mekanikleriyle bizim kendi dünyamızda muhtemelen zaman su gibi geçerken, Marvel evrenindeki zamanı önemsemeyeceğiz. Öte taraftan oyunda diğer Marvel kahramanlarının bulunduğuna dair kısıtlı bilgiler de Andrew Reiner tarafından doğrulandı. Game Informer editörü; oyunda iki tane farklı Marvel kahramanı gördüğünü ifade etti. Kendisine yöneltilen soruda;  Deadpool, X-Men ve Avengers gibi Örümcek Adam dışındaki serilere ait karakterlerin olup olmadığı soruldu. Andrew Reiner bu soruyu; evet, iki tane gördüm, diyerek yanıtladı.

Oyuna dair pek çok yeni bilgi Game Informer dergisinin yeni sayısıyla birlikte gelecek. Ayrıca merak edilen ve derginin editörüne yöneltilen Marvel’s Spider-Man için yakın zamanda yeni bir video gelip gelmeyeceği sorusunun yanıtını da hemen verelim. Andrew Reiner’ın ifadelerine göre; bir iki hafta içerisinde yaklaşık 6 dakikalık yepyeni bir video yayımlanacak. Muhtemelen oyuna dair yeni detayları da bu video vasıtasıyla daha iyi görebileceğiz. Oyunda dair yeni haberler geldiğinde sizlerle paylaşacağımızı hatırlatalım. Her haberde heyecanımızın daha da arttığını ekleyelim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.