Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 09.09.2021

PlayStation Showcase gerçekten muazzamdı. Yeni oyunlar derken tekrardan Insomniac bizleri mutlu etti. Marvel’s Spider-Man 2 resmen duyuruldu. Ayrıca oyunda Venom da yer alacak.

Marvel’s Spider-Man 2 2023’te gelecek

Venom’u göreceğimiz Marvel’s Spider-Man 2 2023’te PS5’e özel olarak çıkış yapacak. Ayrıca Insomniac, Venom’un bu oyunda ana kötü olacağını doğruladı.  Sony’e göre Eylül 2018’de PS4’e çıkan Spider-Man eleştirmenler tarafından büyük ölçüde ilgi gördü. Ayrıca dünya çapında 13 milyondan fazla sattı.

Insomniac’ın seri stratejisi ve stüdyo ilişkileri başkanı Ryan Schneider, “Hem Peter Parker hem de Miles Morales‘in şimdiye kadarki en destansı tek oyunculu maceralarında 2023’te yalnızca PlayStation 5 konsollarına gelecek olan yolculuğuna devam etmekten çok heyecanlıyız” dedi. PlayStation Blog yazısı: “Konsolun yeteneklerini zorlamak çok heyecan verici olsa da, bu devam oyununda Peter ve Miles için yepyeni hikayeler yaratmaya da aynı şekilde hazırız.

Tıpkı önceki Spider-Man oyunlarımızda olduğu gibi, sadece harika bir süper kahraman hikayesi anlatmayacağız. Aynı zamanda maskenin arkasındaki insanların derinliklerine dalan, mizah dolu, etkileyici bir insan hikayesi istiyoruz.”

Schneider, yaratıcı yönetmen Bryan Intihar ve oyun yönetmeni Ryan Smith de dahil olmak üzere orijinal Spider-Man oyununun geliştirme ekibinin birçoğunun devam oyunu için geri döneceğini doğruladı. Venom’u aynı adlı korku dizisinde Candyman rolüyle tanınan Tony Todd seslendirecek. Yuri Lowenthal ve Nadji Jeter sırasıyla Peter Parker ve Miles Morales’i seslendirecek.

Orijinal Spider-Man oyununun büyük başarısı, Sony Interactive Entertainment’ın Resistance ve Ratchet and Clank ile tanınan geliştirici olan California merkezli Insomniac Games’i satın almasına katkıda bulundu. Sony’ye göre Miles Morales, PS4 ve PS5’te yaklaşık 4 milyon adet sattı. Game Informer röportajında ​​Miles Morales’ten sonra ne olacağı sorulduğunda, yaratıcı yönetmen Brian Horton çekingen kaldı. Dergiye verdiği demeçte, “İlk oyundaki ipler hala var, ama biz gerçekten Miles’ın bölümüne ve onun nasıl Örümcek Adam olacağına odaklanıyoruz” dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.