Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 19.08.2021

Marvel Cinematic Universe'in Phase 4 olarak adlandırılan kısmının üçüncü filmi olacak olan Eternals'ın 2. ve son fragmanı bugün yayınlandı. Marvel evrenine daha da derinlik katacağını düşündüğümüz film şimdiden sevenleri mutlu etmiş gibi gözüküyor. Öncekinden daha uzun olan 2. fragmanda film ile ilgili daha çok bilgi ediniyoruz.

Nomadland filmi ile en iyi yönetmen ödülünü alan Chloé Zhao'un başında olduğu filmin kadrosunda,  Angelina Jolie, Lauren Ridloff, Richard Madden, Lia McHugh Gemma Chan, Kumail Nanjiani, Brian Tyree Henry, Salma Hayek, Kit Harrington, ve Don Lee isimler bulunuyor. Eternals, daha önce film dünyasında pek çok göremediğimiz Marvel dünyasının biraz daha dünya dışı olayları, mistik ve insan dışı güçlerin hikayesine değinecek. Film 5 Kasım 2021 tarihinde çıkışını yapacak.

Filmin senaryosu Matthew K. Firpo ve Ryan Firpo tarafından ele alındı. Müziklerini ise Game Of Thrones dizisinden tanıdığımız Ramin Djawadi besteliyor.

Eternals kimdir ve nedir ?

1976 yılında Jack Kirby'nin yaratmış olduğu çizgi romanlarda yer alan The Eternals'ın temel hikayesi Marvel’ın ana evreni olan Earth-616’da milyonlarca yıl öncesine kadar gidiyor. Ancak şunu belirtelim, filmde karakterlerimiz binlerce yıl öncesine dayanıyor olacak. Kozmik varlıklar olan Celestials, insanlar üzerinde onların genetiklerini değiştirme amaçlı deneyler üzerinde çalışırlar. Çalışmaların sonucu genetikleri değiştirilen insanlar yaratan Celestials'ı konu edinen çizgi romanlarda bu insanlar hem süper güçlere sahiptirler hem de yarı ölümsüzdürler. Celestials ırkını azda olsa Guardians of the Galaxy filminde gördüğümüzü belirtelim. Filmde karakterlerin ana hikayesine ne kadar dayanılacağını henüz bilmiyoruz. Karakterlerin origin hikayesi ne kadar olur maalesef belli değil, fakat fragmanlardan gördüğümüz üzere film hem günümüzde hem de eski zamanlarda geçecek. Ek olarak filmde Avengers Endgame olaylarından da bahsedildiği fakat neden insanlara yardım edilmediği konusundan da bahsedildi. Detaylarını film çıktığında göreceğiz.

Marvel, sinema alanında en son Black Widow ile karşımıza çıkmıştı. Ek olarak film dışında diziler ile de gündemde olan MCU, şuan "What If... ?" dizisi ile karşımızda. Disney+ platformunda yayınlanan diziyi maalesef ülkemizde resmi olarak izleme şansımız bulunmuyor. Eternals filminin son fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.