Marvel Heroes geliştirici ekibinin tamamı, Şükran Günü arifesinde işsiz kaldı

Marvel Heroes geliştirici ekibinin tamamı, Şükran Günü arifesinde işsiz kaldı

Tamam, stüdyoyu kapatacaksınız da en azından insanları Şükran Günü arifesinde işsiz bırakmasaydınız.

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada sınırları içerisinde kutlanan özel bir gün olan Şükran Günü, birçok ailenin tekrar birlikte olmasını, güzel bir gün geçirmesini sağlayan, oldukça hoş bir gün. İlla bir Vikipedi açıklaması istiyorsanız da Şükran Günü, “Hasata ve geçmiş yılın tüm nimetlerine şükretmek için kutlanan bir ulusal bayramdır.” şeklinde tarif ediliyor. Yani, bu günde birçok insan mutlu olur. Fakat Marvel Heroes geliştirici ekibinin pek mutlu olacağını sanmıyoruz çünkü bu stüdyo kapandı ve stüdyoda çalışan herkes işsiz bırakıldı. Hem de Şükran Günü arifesinde. Bunun üzerine,” Nedir yani? Adamların haberi yok muydu?” diyebilirsiniz. İşte bu sorunuzun cevabını da haberimizin devamında açıklamak isteriz.

Marvel Heroes geliştirici ekibinin tamamı, Şükran Günü arifesinde işsiz kaldı

Marvel Heroes, Gazillion Entertainment stüdyosu tarafından geliştirilmişti. Marvel Heroes oyununun tamamen kapanacağı da bundan haftalar önce açıklanmıştı zaten. Fakat oyunun ve doğal olarak ardından da stüdyonun, Aralık 2017 sonunda kapanması bekleniyordu. Fakat geçtiğimiz gün bir şeyler oldu ve geliştirici ekibin tamamı, habersiz bir şekilde işten çıkartıldı. Çalışanlar, Aralık 2017 sonuna kendini hazırlarken, Şükran Günü arifesinde bir anda işsiz kaldılar. Oyun ise yarın kapanacak.

İşin daha da kötüsü, eski Gazillion Entertainment stüdyosunun çalışanlarına göre, kimseye işten çıkarma bedeli ödenmedi. Üstüne üstlük, ücretli tatillerin de hiçbir ücreti ödenmedi. Ayrıca bu çalışanların sağlık sigortaları da önümüzdeki hafta son buluyor. Yani, bu çalışanların bir anda işten çıkartılması yetmezmiş gibi, hakları da verilmiyor. Bu işin ardında ise Disney bulunuyor. Konu hakkında ne yazık ki elimizde daha fazla detay bulunmuyor ama yaşanan bu durumun oldukça kötü göründüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın