Mars’ın yüzeyinde Mors alfabesi sinyalleri bulunmuş olabilir!

Mars’ın yüzeyinde Mors alfabesi sinyalleri bulunmuş olabilir!

Yoksa sıradan bir kum fırtınası yüzünden mi böyle oldu?

NASA geride bıraktığımız birkaç gün içerisinde Mars’ın yüzeyini fotoğrafladı. Bu fotoğrafı sizler de hemen aşağıdan görebileceksiniz ve eğer Mors alfabesini biliyorsanız, gördüğünüz zaman çok şaşıracaksınız. Çünkü NASA’nın çekmiş olduğu bu resimlerde Mars’ın kum yüzeyinde Mors alfabesi ile yazılmış bir mesaj görünüyor. En azından bazı bilim insanları bu şekilde düşünüyor. Bazı bilim insanları ise bu yazıların basit bir kum fırtınası ile oluştuğunu belirtiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

indir

Sizlerin de hemen yukarıdan görebileceği gibi Mars’ın yüzeyinde bazı kum tepeleri oluşmuş durumda. Bu tepeler aslında basit bir kum fırtınası ile oluşabilecek şeyler fakat, bu oluşumların Mors alfabesine benzemesi ne kadar tesadüf olabilir? Bu yüzden bazı bilim insanları Mars’ın bu yüzeyindeki kum tepelerinin uzaylılardan gelen bir mesaj olduğunu düşünüyor. Bu Mors alfabesinde gönderilen mesajı çevirdiğimiz zaman ise ortaya, “NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!” tam olarak bu yazı çıkıyor. Görülen o ki, bizlerle iletişim kurmaya çalışan uzaylılar da henüz Mors alfabesini pek öğrenememiş.

HiRISE isimli yüksek teknolojili bir kamera kullanılarak NASA tarafından çekilmiş olan bu fotoğraf, bilim insanlarını ikiye bölüyor çünkü fotoğrafa sizler de baktığınız zaman belli bir rüzgar yönünün olmadığını görebileceksiniz. Mars rüzgarlarının 90 derecelik 2 farklı açıdan geldiğini ve bu sayede kum tepelerinin meydana geldiğini göz önüne alırsak, bazen bu rüzgarları kesebilecek olayların da yaşanabildiğini göz önüne alırsak, olaylar gerçekten içinden çıkılmaz bir hale geliyor. Neyse efendim, biz kafamızı bu konu üzerinde daha fazla yormayalım. NASA ve diğer bilim insanları bu konu üstünde mutlaka çalışacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.