Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Mafia III geliştirici ekibinde büyük bir yaprak dökümü yaşanıyor

Mafia III geliştirici ekibinde büyük bir yaprak dökümü yaşanıyor

Hangar 13 isimli geliştirici ekip, birçok çalışanına elveda dedi.

Kotaku cephesinden gelen ilk raporlara ve ardından da 2K Games ekibinden gelen doğrulamalara göre Mafia III geliştirici ekibinde büyük bir yaprak dökümü yaşanıyor. Bahsettiğimiz geliştirici ekibin adı Hangar 13 ve kendileri daha önce sadece tek bir video oyunu geliştirmişti. Bu video oyunu da doğal olarak Mafia 3 idi. 2K Games her ne kadar işten kaç kişinin çıkartıldığını söylemese de, Kotaku ekibinin raporuna göre Hangar 13 ekibinin yarısından fazlası işten çıkartıldı. 2K Games ise bu adımı, uzun vadede kaynakları video oyunları üzerinde kullanabilme olarak açıkladı.

Mafia 3

Novato, California bölgesinde bulunan bu stüdyo, Mafia III ardından sessizliğe bürünmüştü çünkü ekip, yeni projeleri için fikir topluyordu. Kotaku ekibinin açıklamasına göre bu fikirlerden ve prototiplerden bir tanesi de, TPS temelli, müzik için savaşmak temelli bir video oyunu idi. Fakat kişinin söylediğine göre fikir bir süre sonra tamamen çöpe atıldı. Yani şu an bu geliştirici ekibinin ne üzerinde çalıştığını, neler yaptığını pek bilemiyoruz. Buna rağmen, 2K Games ekibinin Mafia 3 ardından seriye yeni bir oyun katacağı da şimdilik düşünülmüyor.

2014 senesinin Aralık ayında kurulan bu stüdyo, 2016 senesi itibariyle 150 çalışana sahipti. Ayrıca bu stüdyo içerisinde Hangar 13 Prague ve Hangar 13 Brno isimli iki farklı takım bulunmaktaydı. Son olarak stüdyonun başında da oldukça deneyimli bir isim olan Haden Blackman bulunmakta. Haden Blackman genelde çizgi romanlar üzerinde çalışmış bir isim olsa da, geçmişinde Star Wars: The Force Unleashed II, Star Wars: Jedi Starfighter ve Star Wars: Galaxies gibi oyunlar da bulunmakta.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın