Meğer Mads Mikkelsen, Death Stranding içerisinde kötü karakter değilmiş

Meğer Mads Mikkelsen, Death Stranding içerisinde kötü karakter değilmiş

O görmüş olduğumuz etkileyici askerler ve Mads Mikkelsen, iyi karakter olabilir mi yani?

Hideo Kojima öncülüğünde, PlayStation 4 konsolu için geliştirilen Death Stranding, bu güne kadar 2 video ile karşımıza çıktı. Bu videolardan ilki E3 2016 sırasında, ikincisi ise PlayStation Experience 2016 sırasında yayımlanmıştı. Yayımlanan ilk videoda sadece 2 karakter görmüştük. Bu iki karakterden bir tanesi bebek, diğeri ise Norman Reedus idi. İkinci videoda ise yine aynı olduğunu düşündüğümüz bebek, Mads Mikkelsen ve Guillermo del Toro bulunuyordu. O videoda Mads Mikkelsen oldukça etkileyici görünüyordu çünkü askeri bir tipte, oldukça epik görünen askerlere sahipti. Kendisi ise oldukça karizmatik ve karanlıktı. Tabii durum böyle olunca, tüm oyuncular o karakteri kötü zannetti. Meğer oyunun kötü karakteri o değilmiş.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Meğer Mads Mikkelsen, Death Stranding içerisinde kötü karakter değil

Cidde, Suudi Arabistan içerisinde geçen günlerde bir etkinlik gerçekleştirildi. Bu etkinliğin adı ise Comic Con 2017 idi. Comic Con 2017 sırasında bahsettiğimiz isim de sahne aldı ve bazı soruları cevapladı. Zaten bu sorulardan bir tanesi sayesinde kendisinin kötü bir karakter olmadığını öğrendik. Mads Mikkelsen bu konuda, “Ben kötü değilim. Ben, hangi tarafta olduğunu sizin karar verebileceğini bir karakterim. Bu anlamda, kötü bir karakter değil o.” dedi. Bu cümleye karşılık olarak, Hideo Kojima çok daha önce bir açıklama yapmıştı ve Norman Reedus karakterinin ana iyi karakter olduğunu, Mads Mikkelsen karakterinin de ana kötü karakter olduğunu belirtmişti. Yani, kafalar karıştı.

Kafalar karıştı ama pek de karışmaya gerek yok. Çünkü Hideo Kojima, genelde oyunlarında kahraman ve kötü karakter bulundurmaz, ilginç bir yol izler. Bir karakterin iyi veya kötü olduğuna oyuncu karar verir, oyuncunun bakış açısına göre karakterlerin rolleri değişir. Görülen o ki Death Stranding de öyle bir oyun olacak. Bu kötü bir şey mi? Kesinlikle değil. Death Stranding yapıtının bu şekilde bir yapıya sahip olması, bu oyunu birçok oyundan farklı kılacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.