Mad Max geliştiricileri, tek başlarına bir açık dünya oyunu piyasaya sürecek

Mad Max geliştiricileri, tek başlarına bir açık dünya oyunu piyasaya sürecek

Bunun yeni bir Mad Max oyunu olmadığı da kesin zaten.

Avalanche Studios ekibinin İsveç içerisinde bulunan takımı, kendi internet siteleri üzerinden yeni bir iş ilanı yayımladı. Yayımlanan bu iş ilanı ile de ekibin yeni projeleri hakkında az çok bilgilere sahip olabildik. Yayımlanan bu iş ilanına göre, daha önce Mad Max oyununu piyasaya sürmüş olan bu ekip, yeni bir açık dünya oyunu üzerinde çalışıyor. Bu durumun en önemli noktası da, ekibin bu oyunu tek başına piyasaya sürmeye hazırlanıyor olması. Yani arada bir dağıtımcı ekip olmayacak gibi görünüyor. Mesela ekip, Mad Max oyununu piyasaya sürerken Warner Bros. Interactive Entertainment ile bir iş birliği gerçekleştirmişti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Mad Max geliştiricileri, tek başlarına bir açık dünya oyunu piyasaya sürecek

Acaba yeni bir Mad Max gelebilir mi? Bizce gelemez.

Yapılan açıklamalara göre, bahsetmiş olduğumuz bu açık dünya oyunu, tamamen Avalanche Studios tarafından geliştiriliyor. Oyun içerisinde kullanılan tüm ögeler, tüm fikirler, her parça direkt olarak ekip tarafından, kimsenin etkisi altında kalmadan üretiliyor. Açıklamaların devamına göre, bu oyunda 20-25 yaşlarında bir karakterin kontrolünü ele alacağız ama bu karakter ile ne yapacağız, şu an bilemiyoruz. Mad Max geliştiricileri bu konu hakkında özellikle hiçbir şey söylemiyor ve bizleri merak içerisinde bırakıyor.

Bahsettiğimiz iş ilanına daha detaylı bakacak olursak, oyunda kullanılacak olan yüz tarama teknolojisinin çok kaliteli olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca bu oyun dediğimiz gibi, Avalanche Studios ekibinin İsveç içerisinde bulunan takımı tarafından geliştiriliyor. Avalanche Studios aynı zamanda Just Cause 3 oyununu geliştirmişti ama bu oyun İsveç takımı tarafından değil, New York takımı tarafından geliştirilmişti. Bize soracaksanız, iki takım da ayrı bir şekilde çalışıyor. Çünkü geçmişte, New York takımının bir yeni nesil video oyunu üzerinde çalıştığını sizlere rapor etmiştik. Yeni nesilden kasıt ise tabii ki yeni Xbox ile PlayStation 5.


Mad Max
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.