Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.10.2018

Günümüzün en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olan League of Legends dünyasında büyük bir şok yaşandı. Riot Games ülke müdürü olan Bora Koçyiğit, Lidyana'nın ortaklarından biri oldu. Bu olayın şok olmasının sebebi, Bora Koçyiğit'in girmiş olduğu bu ortaklık. LoL profesyonel ligindeki takımlardan birinin sahibi olan Hakan Baş ve Sina Afra ile imza atılması söz konusu. Bir profesyonel lig sahibi ile Riot Games ülke müdürünün birlikte iş ortaklığı yapması, sektör tarafından uygun görülmüyor.

Riot Games ülke müdürü Bora Koçyiğit'in bu ortaklığı LoL kurallarına da ters

Lidyana isimli bu site, yakın tarihlerde büyüme yolunda yeni ortaklıklara imza atmıştı. Galatasaray'da forma giyen milli sporcumuz Semih Kaya, günümüzün en sık kullanılan platformlarından biri olan Yemeksepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın, 1907 Fenerbahçe espor takımı başkanı olan Sina Afra ve bu haberimize konu olan Bora Koçyiğit de bu ortalığa imza atan isimlerden bir kısmı. Riot Games ülke müdürü tarafından atılan bu imzanın Hakan Baş ve Sina Afra ile olması, aynı zamanda Riot Games tarafından belirlenmiş olan LoL 2018 Sezonu Resmi Kuralları'na da ters.

1.6. Riot Çalışanı Olmama

ŞL lig aşaması, ŞL mevsim finali, ŞL elemeleri, YL lig aşaması veya YL Finalleri başlangıcında veya sırasında Riot Games Inc. (“​RGI​”) veya Riot Games Eğlence Hizmetleri Ltd. Şti (“​RIOT​”) veya herhangi bağlı kuruluşlarında çalışan kimseler Takım Üyesi olamazlar. “Bağlı kuruluş”, bir “Sahibi” olan veya onu kontrol eden, onun mülkiyetinin veya müteselsil mülkiyetinin veya kontrolünün altında olan herhangi bir gerçek veya tüzel kişiyi ifade eder. “Kontrol”, hangi yoldan olursa olsun, kurumun politikalarına veya idaresine karar verme, o kurumun yöneticilerini, memurlarını, müdürlerini veya vekillerini doğrudan veya dolaylı olarak seçme, görevlendirme veya onaylama gücünü ifade eder.

9.2.10. numaralı kural

Takım yöneticileri ve üyeleri, belli hizmetlerin yerine getirilmesi veya başka bir takımı yenmesi veya yeneceğinin sözünü vermesi karşılığında diğer oyuncu, koç, takım yöneticisi, lig yetkilisi, RIOT çalışanı veya ligdeki diğer bir takıma bağlı kişilere hediye teklif edemez ve bu kişilerden hediye kabul edemez. Bu kuralın tek istisnası, takımın resmi sponsoru veya sahibinin takım yöneticisi veya üyelerine performansa dayalı ödüller sunmasıdır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.