Logitech G403 Prodigy İnceleme

Logitech G403 Prodigy İnceleme

Fiyatına göre Logitech G403 Prodigy oyuncu faresinin hem kablolu hemde kablosuz modeli çok uygun bir halde.

Logitech Prodigy ailesinin bir parçası olan Logitech G403 Prodigy Oyuncu faresini inceleyeceğiz. Bu incelememizde normal oyun farelerine göre çok yönlü olan bir fare ile karşı karşıyayız. G403 Prodigy Oyuncu faresinin sol ve sağ kenarlarında yer alan kauçuk yapılar tutuşu oldukça rahat bir hale getirirken, avuç içi kısmındaki ve farenin kaydırma tekerleğindeki LED aydınlatmalar göze çok hoş geliyor. Logitech de henüz daha üst seviye teknolojiye hazır olmayan kullanıcıları için, 2 farklı modeli olan G403 Prodigy oyuncu faresi ile geldi. Kablolu ve kablosuz olarak 2 farklı modelde yeni Prodigy ailesinin birer üyeleri.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Logitech G403 Prodigy İnceleme

Logitech G403 Prodigy oyuncu farelerinin hem kablolu olan hem de kablosuz olan modeli de oldukça ergonomik tasarımlı, rahat ve işlevsel kullanımlara sahip. Oyuncular içinde değiştirilebilir ağırlık seçeneği de gözümüzden kaçmıyor. 10 gramlık çıkarılabilir ağırlık ile yere daha sağlam basmak isteyen oyuncular için güzel bir alternatif kullanım şekli yaratıyor. Böylesine çok yönlü bir fareyi tercih etmeyeceğiz de hangisini seçeceğiz?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Logitech G403 Prodigy Tasarımı

Logitech G403 Prodigy oyuncu faresini ilk elimize aldığımızda aerodinamik görünümü ile ergonomik yapısı içimizi rahatlatıyor. Parmaklarımızı koyduğumuz yerlerdeki işlevsel tuşları ile de herşeyi tek bir hamlede halletmemizi sağlıyor. G403 Prodigy’nin sol kısmında geniş bir başparmak desteğine ve 2 tane başparmak düğmesi var. Sağ el ile kullanılabilen bir fare olan Logitech G403 Prodigy, diğer rakip farelere göre de karşılaştırdığımızda da orta bir yüksekliğe sahip, bu da elinizi oyun oynarken çabuk yorulmasını engelliyor.

Logitech G403 Prodigy oyuncu faresine genel olarak baktığımızda da farede sağ düğme, sol düğme, tıklanabilir kaydırma tekerleği, hassasiyet (DPI) değiştirmeyi sağlayan nokta tuş ve iki başparmak düğmesi ile toplamda 6 adet düğmeye rastlıyoruz. Böylesine fiyat aralığında olan bir fare için gayet işlevsel bir yapıda olduğunu görüyoruz. İncelerken dikkatimizi çeken bir başka şey ise iki ince başparmak düğmesinin kullanırken biraz güvensiz hissettirmesiydi. Plastik yapıya sahip olan tuşlar da basarken biraz şüphe uyandırıyordu.

Logitech G403 Prodigy oyuncu faresinin kablolu modeli 87.3gram(10gramlık çıkarılabilir ağırlığı dahil değil) ağırlığına ve Logitech G403 Prodigy oyuncu faresinin kablosuz modeli 107 gram(10gramlık çıkarılabilir ağırlığı dahil değil) ağırlığı ile de gayet hafif bir görüntü çiziyorlar. Kullanırken ve taşırken oldukça hafif bir yapıya sahip olması da onu ağır oyuncu farelerine yığınla para vermek istemeyen oyuncuların gözünde bir adım daha öne getiriyor.

Sağ ve sol tuşların 20 milyon klike kadar dayanıklı olması da FPS,MMORPG ve Moba tarzı oyun platformlarının oyuncularının ilgisini daha da arttırıyor. 124mm yükseklik, 68mm genişlik ve 43mm derinliği ile de orta bir boyutu olması G403 Prodigy oyuncu faresinin avuç içinde kullanımını kolaylaştırıyor. Kablosuz G403 Prodigy oyuncu faresinde de şarj etmek için ayrı bir ek kablosu bulunuyor. İsterseniz de bu ek kablo ile de farenizi kullanabiliyorsunuz.

g403-prodigy-gaming-mouse

Logitech G403 Prodigy Özellikleri

Standart oyuncu farelerine göre 8 kat daha hızlı tepki vermesi ile Logitech G403 Prodigy oyuncu fareleri klasmanına göre performans konusunda kendisini aşmış olarak gösteriyor. Sağ ve sol düğmelerin tepkiye daha iyi duyarlı olması da onu oyun içi kullanımlarda daha iyi sonuçlar almasını sağlıyor. Logitech G403 Prodigy oyuncu faresinin bir diğer muhteşem özelliği ise yerleşik bir belleğinin olmasıdır. Yani, siz Logitech Oyun Yazılımında yaptığınız DPI ayarları ve RGB aydınlatma seçenekleri farenin belleğine kaydediliyor. Siz başka bir laptopa/bilgisayara Logitech G403 Prodigy oyuncu faresini taktığınızda Logitech Oyun Yazılımını yüklemeye gerek duymadan kendi kaydettiğiniz ayarları aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Logitech Oyun Yazılımı ile G403 Prodigy oyuncu faresinde 200’den 12.000’e kadar 5 farklı DPI ayarlaması yapabilirsiniz. Avuç içi kısmında kalan Logitech sembolü ve kaydırma tekerleğinde LED aydınlatma sistemlerinde de 16.8 milyon renk seçeneğine kadar kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz. 2 farklı aydınlatma tarzı ile de “Renk Döngüsü” veya “Nefes alma” modlarını da kullanabilirsiniz.

6 farklı tuşun programlanabilir olması sizi oyunlarda bir adım daha öne taşıyor. Gelişmiş fare sensörü PMW3366 teknolojisiyle beraber de kullanımı sırasında hedef alma gibi komutlarda çok başarılı sonuçlar veriyor. Logitech G403 Prodigy oyuncu farelerinde enerji tasarrufu da söz konusu. Kablosuz modelinin altında yer alan açma-kapama tuşu ile de bilgisayarınız kapalıyken enerji harcamasını engelleyip şarjının daha uzun süre gitmesini sağlayabiliyorsunuz. Uzun süreli kullanımda da 25 saate kadar varan bir şarj dayanıklılığı bulunuyor.

Logitech G403 Prodigy oyuncu faresinin kablosuz modeli 2,4 GHz kablosuz bağlantı hızı ile piyasadaki birçok kablolu fareden daha yüksek bağlantı hızına sahip, 1ms raporlaması ile de oyunlarda gecikme sorunu yaşamamasını sağlıyor.

g403-prodigy-gaming-mouse (1)

Logitech G403 Prodigy Performansı

Logitech G403 Prodigy oyuncu faresini FPS ve MOBA oyuncuları için CS:GO ve League of Legends oyunlarında test ettik. CS:GO oyununda keskin atışlarda hedefinizi vururken ki farenin verdiği tepki gerçekten çok iyi. Kendinizi iyi hissettiğiniz bir DPI da böylesine bir oyun oynarken de hedef almak çok daha kolay oluyor. League of Legends oyununda da daha çok farenin tuşlarını kullanıyoruz. Bu oyunda da harita kontrolünü sağlarken kameranızı iyi kontrol edebilmeniz ve yeteneklerinizi kullanırken de farenin getirdiği üst seviye sensörüyle de yetenek atışlarını kaçırmanız daha da zorlaşıyor.

Logitech G403 Prodigy Sonucu

Fiyatına göre Logitech G403 Prodigy oyuncu faresinin hem kablolu hemde kablosuz modeli çok uygun bir halde. Bu fiyat aralığında kullanabileceğiniz en işlevsel farelerden biri. Cebinizin dostu, bilgisayarınızın sağ kolu olan cihazı kaçırmamanızı öneririz. Prodigy ailesinin diğer üyelerinden de Logitech G213 Prodigy oyuncu klavyesi incelemesine de bakabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.