Logan Paul da artık PewDiePie ile aynı kaderi paylaşıyor

Logan Paul da artık PewDiePie ile aynı kaderi paylaşıyor

Doğru olan sonunda yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde Japonya’nın intihar ormanında çektiği bir video ile ve genel olarak Japonya’nın kültürü ile alay ettiği video olay olan Logan Paul, YouTube cephesinden yapılan açıklamalara göre artık Google Preferred sisteminde yer almıyor. Peki, Google Preferred nedir? Google Preferred, reklam verenler tarafından kullanılan bir sistem. YouTube, güvenilir ve popüler olan kanalları Google Preferred sistemine ekliyor. Bu sayede Google Preferred sisteminde olan kanallar çok daha kolay bir şekilde, çok daha değerli reklamlar alabiliyor. İşte Logan Paul artık bu sistemde bulunmuyor. Yani, aynı PewDiePie gibi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Logan Paul da artık PewDiePie ile aynı kaderi paylaşıyor

Tabii paylaşılan o saçma ve saygısız video ardından YouTube sadece böyle basit bir adım ile kalmadı. Ekip ayrıca Logan Paul isminin YouTube Red üzerindeki tüm şovlarını da askıya aldı. Bu şovlar da, Logan Paul isminin direkt yıldız olduğu The Thinning: New World Order ve aynı ismin bir oyuncu olduğu Foursome isimli komedi şovu. Logan Paul tarafından paylaşılan bu video, paylaşıldığı ilk günden, bu güne kadar neredeyse tüm dünya tarafından haklı bir şekilde eleştirilmişti. Bu eleştiriler üzerine Logan Paul özür de dilemişti fakat bu özür, özürden ziyade şaka gibiydi. Bu yüzden hiçbir insan da tatmin olmamıştı.

Bahsettiğimiz benzer olaylar PewDiePie isminin de başına gelmişti, mutlaka hatırlarsınız. Kendisi de Google Preferred sisteminden silinmişti, YouTube Red şovu tamamen iptal edilmişti ve üzerine de oldukça büyük bir proje olan Revelmode iptal edilmişti.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.