LittleBigPlanet Karting Geliyor

LittleBigPlanet Karting Geliyor

Kart yarışı dünyasına el atan “platform efsaneleri” arasına LittleBigPlanet de katılıyor. Sony’den gelen duyuruya göre United Front Games, LittleBigPlanet Karting’i geliştirmeye koyulmuş ve oyunun alışılageldik “Oyna, Yarat, Paylaş” modeline de el atmayı ihmal etmemiş.

Oyunda yine Sackboy ve Craftworld’ün yaşadığı yeni tehlike konu ediliyor. Sackboy ile maceradan maceraya koşup, görev tabanlı bölümlerde bosslarla kapışıp mini oyunlarda ter dökerek Craftworld’ü bu tehditten arındırmaya çalışacağız.

Oyunun editörü de elden geçirilecek, kendi Sackboy’umuzu yapıp düzenleyebileceğiz ve yeni level editörüyle -firmanın deyimiyle- “oyunu bir kart yarışından daha fazlası” yapabilecek imkanlara sahip olacağız. Firmaya göre kendi silah, kural ve parkurlarımızı, hayal gücümüz nasıl istiyorsa öyle yansıtabileceğiz. Tabii tüm yaptıklarımıza PlayStation Network’te yer verebilmek mümkün olacak.

Media Molecule firmasıyla işbirliği içinde hazırlanan oyun, büyük ihtimalle, bu yıl içinde PS3’e özel olarak çıkacak. Hem tek kişilik hem de çoklu oyuncu tecrübesi sunarak tabii ki. Oyunun videosu ve resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.