Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 04.11.2016

Bir dönemin ses getiren bulmaca oyunu Limbo, Xbox One geriye uyumluluk listesine eklendi.

limbo

Microsoft'ın geriye uyumluluk programı kapsamında Xbox 360 için yayımlanmış oyunlar, Xbox One için de geliyordu. Şimdilik bütün Xbox 360 oyunları bu listeye girebilmiş değil fakat Microsoft'un hedefi hepsini getirebilmek gibi görünüyor. Tam 278. oyun olan Limbo, bunun kanıtı.

Ormanın ortasında tek başına kalan bir çocuğun hikayesini oynadığımız Limbo, oyun severlere gizemli ve tuzaklarla dolu bir evrenin kapısını aralıyor. Çıktığı yılda, bağımsız geliştirici oyunlarının en popüleri olmayı başaran Limbo, PS4 uyumluluğunun ardından Xbox One kullanıcılarının da konsollarına giriyor. Ayrıca Microsoft'un yayımlamış olduğu, geriye uyumluluk programına eklenmesi istenen 10 popüler oyunu listemizde görebilirsiniz:

  1. Call of Duty: Black Ops 2
  2. Skyrim
  3. Call of Duty: Modern Warfare 2
  4. Call of Duty: Modern Warfare 3
  5. Call of Duty 4: Modern Warfare
  6. Mass Effect 3
  7. GTA 4
  8. Mass Effect 2
  9. Batman: Arkham City
  10. Grand Theft Auto: San Andreas

Limbo, 21 Temmuz 2010 tarihinde PC, PS3, Xbox 360, Mac, Linux, SteamOS, PSVITA, iOS ve Android için yayımlandı. Sevilen bulmaca oyunu akabinde PS4 ve Xbox One için de geldi. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.