Menü
https://leadergamer.com.tr/star-trek-online-12-sezon-reckoning/
Grand Theft Auto V , Liberty City 27 Ocak 2017 14:17

Liberty City haritasını Grand Theft Auto V içine getirecek mod için ilk görseller yayımlandı

Heyecanlı bekleyiş, bu görsellerle devam ediyor.


Daha önce yaptığımız bir haber ile, OpenIV geliştiricileri tarafından projesine başlanan bir Grand Theft Auto V modundan bahsetmiştik. Bu mod, kısaca Grand Theft Auto IV haritasını, yani Liberty City bölgesini Grand Theft Auto V içerisine taşıyacaktı. O eski haberimizde, bu konuda tam olarak, “Grand Theft Auto V için mod yapıyorsanız veya modlarla oynamayı seviyorsanız, OpenIV programını mutlaka tanıyorsunuzdur. Oldukça başarılı, kullanışlı ve popüler olan bu programın geliştiricileri, şimdi kendi modlarını yapmak için kollarını sıvadı. Peki, bu mod ne olacak? Videosunu sizlerin de aşağıdan görebileceğiniz bu mod, Grand Theft Auto V haritasının içerisine Liberty City’yi getirecek. Hem de Los Santos veya Blaine County değişmeyecek. Grand Theft Auto IV şehri, direkt olarak denizin öbür ucuna eklenecek. Botlarla, gemilerle veya uçaklarla gidebileceğiz.” demiştik.

Liberty City haritasını Grand Theft Auto V içine getirecek mod için ilk görseller yayımlandı

Bahsettiğimiz mod için bugün yepyeni resmi görseller yayımlandı ve sizler de bu görsellere, hemen aşağıdaki galerimizden ve yukarıdaki tek bir parçadan göz atabileceksiniz. Fakat modu hemen tekrar hatırlatalım. Eski haberimizde mod hakkında, “Mutlaka hatırlıyorsunuz, yapmışsınızdır, Grand Theft Auto oyunlarında uçağa veya gemiye binip, denize doğru giderdik hep. Denizin öbür ucunda başka bir şehir görmeyi umarak. Fakat o deniz hiç bitmezdi ve biz de hiçbir yeni şehir göremezdik. İşte bu mod sayesinde, çocukken yaptığımız bu şeyi tekrar yapacağız ve Grand Theft Auto V oynarken, Grand Theft Auto IV haritasına uçabileceğiz. Hem de hiçbir yükleme ekranı olmadan. Fakat şimdilik şöyle kötü bir durum var, bu mod hakkında elimizde yukarıdaki videodan başka hiçbir şey yok. Ne bir bilgi, ne de bir görsel. Proje henüz duyurulduğu için OpenIV çok fazla bilgi paylaşmak istemiyor olabilir tabii.” demiştik. Fakat şimdi o video eskidi ve yepyeni görseller yayımlandı!

Son olarak küçük bir not paylaşalım, mod geliştiricilerinden gelen açıklamaya göre, Liberty City modunun henüz çıkış tarihi bilinmiyor fakat geliştiriciler, ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Ayrıca bu mod için herhangi bir beta veya alfa süreci de olmayacak. Mod direkt olarak, herkese açık bir şekilde yayımlanacak. Yalnız, şöyle küçük bir detay var: Grand Theft Auto V içerisinde bu haritaya sahip olabilmek için, Grand Theft Auto IV oyununa da sahip olmanız gerekiyor. Çünkü bu mod, bir çevirici aracılığı ile yüklenecek. Eski oyundaki harita, bu çevirici aracılığı ile direkt olarak yeni oyununuza eklenecek. Ekstra bir şey indirmeyeceksiniz.

lciv_s02

lciv_s03

Kaan GEZER Editör