LGM Özel: PlayStation 4 almanıza değecek ve değmeyecek oyunlar!

LGM Özel: PlayStation 4 almanıza değecek ve değmeyecek oyunlar!

PlayStation 4 alacaksınız da kafanızda soru işaretleri mi var? Listemizdeki bu oyunlar sizin PlayStation 4 almanızı sağlayacak!

PlayStation 4 oldukça az sayıda “exclusive” oyuna sahip olan bir konsol. Bunu kabul etmek gerekiyor şimdi. Oyunlar az fakat, öz oyunlar var diyebiliriz sanırım. Peki, PlayStation 4 almak isteyip de kararsız olan oyuncular ne yapacak? PlayStation 4’ün oyunları az diye konsolu almaktan vaz mı geçecekler? Eğer sizler için hazırladığımız bu listeye bir göz atarsanız, belki PlayStation 4’ün oyunlarında olan azlığı kapatacak oldukça güzel oyunlar bulabilirsiniz. Belki PlayStation 4 almaya bile ikna olabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PS4-Splash

PlayStation 4 almanıza değecek oyunlar!

Bloodborne

Dark Souls ile öle öle bir hal olduk zaten bir de Bloodborne başımıza iş açıyor. Fakat tatlı bir iş bu. PlayStation 4’e özel olan bu oyun, kesinlikle tek başına PlayStation 4 aldırabilecek bir yapıt. Alternatif olarak Dark Souls serilerine de yönelebilirsiniz fakat Bloodborne’dan alabileceğiniz tadı, hiçbir oyundan alamazsınız.

Bloodborne2

Driveclub

Herhalde oyun piyasasındaki en iyi görünen yarış simülasyonundan bahsediyoruz şuan. Yarış simülasyonu seven oyuncular için kesinlikle alternatifi bulunmayan bir baş yapıt Driveclub. PlayStation 4’ün çıkışına yetişebilse büyük bir ihtimalle daha çok ses getirecek bir yapıttı fakat geç olsun da güç olmasın değil mi?

Driveclub-001

inFAMOUS: Second Son

PlayStation 4’ün çıkış oyunları arasındaki en başarılı oyundu inFamous: Second Son. Hem %100 bitirmesi insanı sıkmayan, hem de tekrar tekrar oynanabilecek bir oyun. Eğer bu güne kadar inFamous oynayabilmek için PlayStation almadıysanız, çok şey kaçırıyorsunuz.

InfamousSecondSon_screen008

The Last of Us: Remastered

Geçtiğimiz nesil konsolların en başarılı oyunun daha da iyileştirilmiş bir hali. Sanıyorum ki bu listemdeki tek remastered oyun da The Last of Us. Nedeni ise tekrar tekrar kendini oynatabilmesi ve remastered sürümü ile gelen ekstra içerikler bizce yeterli bir sebep. The Last of Us: Remastered, PlayStation 4 aldırır.

The-Last-of-Us™-Remastered_20140812150338

Killzone: Shadow Fall

Sadece Killzone oynamak için PlayStation alan Xbox ve PC oyuncuları tanıyorum. Ben pek ısınamadım bu seriye fakat etrafımdaki herkes ölüp bitiyor Killzone için. Vardır bir bildikleri, gördüğüm kadarıyla PlayStation 4 aldırmaya da gücü yetiyor. Aldırır aldırır, PlayStation 4 aldırır Killzone: Shadow Fall.

2375304-acrevkillzone+chapter+4+embargo+11-13+6am129

inFAMOUS: First Light

inFAMOUS: Second Son için söylediğim her şey inFAMOUS: First Light için de geçerli aslında. Bu listede inFAMOUS: First Light’a ayrı bir yer vermemin sebebi ise tek başına da satın alınabilen bir ek paket olmasıydı.

maxresdefault (1)

Dreams

Belki çoğu oyuncu şuan Dreams oyununu bilmiyor. Eğer yanlış hatırlamıyorsam LittleBigPlanet serisinin yapımcıları tarafından geliştiriliyordu bu oyun. E3 2015’te duyuruldu ve tüm oyuncuları etkiledi. Özellikle sanatsal işlere daha yatkın olan oyuncuları etkiledi. Böyle bir oyun kesinlikle PlayStation 4 aldırır, hatta daha şimdiden aldırır konsolu; oyunun çıkışını bekletir.

maxresdefault (2)

The Last Guardian

Çıkmadan, sadece söylentileri ile efsane olam bir bulmaca oyunu. Tabii ki sadece bulmaca tarzı değil, fakat konumuz bu da değil. The Last Guardian senelerin söylentisini üzerinde bulunduruyor, gördüğümüz kadarı ile boş bir oyun da değil. The Last Guardian da Dreams gibi bir güce sahip. Hatta listemizin devamındaki tüm oyunlar öyle.

Uncharted 4: A Thief’s End

PlayStation’ın en başarılı serileri arasında 1. sırada yer alan bir Naughty Dog şaheseri. Ben bu güne kadar Uncharted serisinden pek bir uzaktım fakat Uncharted 4: A Thief’s End ile tüm seriyi baştan oynayacak güce sahip oldum. Eğer PlayStation 4’üm olmasaydı, eminim ki bu oyunu oynayabilmek için hemen bir PlayStation 4 alırdım.

Uncharted-4-A-Thiefs-End_2015_06-15-15_005

The Tomorrow Children

İlla her oyun AAA mı olacak? The Tomorrow Children kendi dalında inanılmaz potansiyele sahip bir oyun. Belki bu liste içerisindeki en zayıf halka olabilir fakat PlayStation 4 aldırır insana.

2751481-the_tomorrow_children_10_1417690038

PlayStation 4 almanıza değmeyecek oyunlar!

God of War III: Remastered

God of War III zaten PlayStation 3’ünüzde durmuyor mu? Ne gerek var God of War III: Remastered’a.

God-of-War-3

Knack

Deneyimlediğim bir yapıt. En fazla 1-2 saat dayanabildim. Tek başına bir PlayStation 4 aldırabileceğini sanmıyorum.

knack1

The Order: 1886

PlayStation 4’ün en güzel görünen oyunlarından biri olabilir fakat, tekrar tekrar kendini oynatmayan oldukça kısa bir oyun. PlayStation 4 kafeye gidip bitirebilirsiniz, PlayStation 4 almanın gereği yok.

the-order-2

The Playroom

Oldukça eğlenceli bir uygulama fakat oyun oynamak istiyoruz biz arkadaşım.

the-playroom-screen-03-us-ps4-05aug14

Beyond: Two Souls Remastered

Beyond: Two Souls’un PlayStation 4 sürümü henüz ne şekilde çıkacak bilinmiyor. Bu bilinmezlik devam ederken, kesinlikle PlayStation 4 aldıramaz. Tüm özellikleri gün yüzüne çıktığında tekrar tartışılabilir.

beyond_two_souls-HD

Until Dawn

Until Dawn oldukça başarılı bir korku oyunu olacak fakat tek başına PlayStation 4 aldırabilecek bir gücü yok. Hem oyun çevresi Testere ile benzerlik gösteriyor, hem de oynanış ögeleri Beyond: Two Souls tarzında. Yanlış anlaşılmasın, ben o tarz oyunları çok severim fakat PlayStation 4 zor aldırır.

until-dawn-screenshot-03-ps4-us-07aug14

Deep Down

Henüz Batı ülkelerine gelip, gelmeyeceği bilinmeyen bir oyun. Dark Souls, Bloodborne benzeri bir yapıda ve üstelik oynaması ücretsiz olacak sanırım. Oynaması ücretsiz bir oyun ne kadar güvenilir olur bilemiyorum. F2P piyasası pek bir bozuk.

image_deep_down-21504-2664_0005

Kill Strain

Kill Strain arkadaşlarınız ile filan oynadığınız zaman zevk verebilir fakat bir süre tabii ki. Her oyun gibi Kill Strain de bir süre sonra tadını yitirecek. PlayStation 4 aldıran listemize baktığımda ne yazık ki Kill Strain’den çok daha başarılı oyunlar yer alıyor arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz.

kill_strain.0.0

Heavy Rain Remastered

Beyond: Two Souls Remastered gibi bilinmezlik içerisinde bulunuyor. Tüm özellikleri gün yüzüne çıktığında tekrar tartışılabilir Beyond: Two Souls Remastered gibi.

heavyrain

Everybody’s Gone to the Rapture

The Chinese Room ve SCE Santa Monica Studio tarafından geliştirilen bir oyun olan Everybody’s Gone to the Rapture de aslında Kill Strain ile benzer bir sebepten ötürü burada diyebiliriz. Tek başına PlayStation 4 aldırması zor.

Everybody’s-Gone-to-the-Rapture-2

Benim listem bu kadardı. Eğer farklı bir fikir daha görmek isterseniz hemen bir sonraki sayfaya geçmeli ve editörümüz Berker Ayık’ın listesine göz atmalısınız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.